A Ferencváros könnyedén győzte le a Győrt

Varga Roland (b) és Lang Ádám. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

A Ferencváros hazai pályán háromgólos győzelmet aratott a Győri ETO csapata felett a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójának szombati első mérkőzésén.

Az első félidőben is aktívabban futballozott a Ferencváros, de akkor még kevés helyzetet alakított ki, illetve szervezetten és hatékonyan védekezett a vendégcsapat. A második játékrész elején viszont gyorsan eldöntötte az FTC a mérkőzést, majd a folytatásban is az történt a pályán, amit a hazai együttes akart.

A 47. percben Ramirez bal oldala beadását a hazafelé futó Lang Ádám tulajdonképpen gólpasszt érően vette le Roland Lamahnak, aki nem hibázott, beküzdötte a kapuba a labdát (1-0).

A 60. percben Gera Zoltán befejelt labdáját Nalepa fejelte tovább, majd a kitűnően érkező Hajnal Tamás kilőtte a hosszú, jobb alsó sarkot (2-0) Az egy évtizedi Németországban játszó Hajnal Tamásnak ez volt az első gólja a magyar elsőosztályú labdarúgó-bajnokságban.

A 83. percben Ramirez újabb bal oldali beadása után Varga Roland egykori csapata ellen fejelt a bal alsó sarokba (3-0).

A 91. percben David Mateos begyűjtötte második sárgalapját, azaz Iványi játékvezető felmutatta a spanyol játékosnak a piroslapot is, így a Ferencváros az utolsó másfél percet emberhátrányban játszotta le.

Az FTC folytatta jó hazai sorozatát, pályaválasztóként bajnoki találkozón 2013 novembere óta nem kapott ki.

A találkozót követően Thomas Doll a következőképpen értékelte a látottakat.

– Nagyon jó mérkőzést láttunk, mindkét csapat nagy iramot diktált – mondta Thomas Doll. – Számunkra nagyon fontos volt, hogy okosan játszunk, ne engedjük kibontakozni az ETO-t. Ismertük a Győrt, hosszú labdákkal operálnak, de szerencsére ezt meg tudtuk akadályozni. Az első félidőben is jó munkát végeztünk, már akkor is betalálhattunk volna. A második félidő nagyszerű volt. Sok helyzetet dolgoztunk ki, szép gólokat lőttünk, szerintem az egész stadion érezte, hogy ez az a labdarúgás, amire törekszünk. Nagyon boldogok vagyunk, jól kezdődött számunkra a tavaszi szezon! Úgy érzem, hogy a Fradi visszatért!