A Ferencváros legyőzte a Dunaújvárost

FTCA Ferencváros hazai pályán egy góllal legyőzte a Dunaújvárost vasárnap a jégkorong MOL Liga alapszakaszában. A címvédő DVTK a játéknapon a Debrecent fogadta, és két góllal győzött ellene.

Idén először csapott össze a Ferencváros és Dunaújváros csapata. A házigazdánál zsinórban második alkalommal hiányzott a keretből Fliszár és Gerencsér, Rafaj Attila pedig kétmeccses eltiltása miatt kényszerült pihenőre. Kapusposzton egyik oldalon sem volt meglepetés, az FTC-nél Sevela, a DAB-nál Duschek védett, légiós kapustársát, Maximilian Bacat pedig először nevezték meccsre, egyelőre csak a padon kapott helyet. Majdhogynem megismétlődött a Fradi pénteki meccsének forgatókönyve a kezdésnél, az első cserében gólt kapott a házigazda. Dansereau átadásából szerzett vezetést Azari. Kisvártatva jött az egyenlítés is, a zöld-fehér szurkolók a 9. percben ugrottak fel, amikor Szappanos passzából Tendler juttatta Duschek mögé a pakkot.

A meccs felénél fordított a Ferencváros, ismét finn légiós volt eredményes, ezúttal viszont Hietamaki fejezte be jól a Tendlerrel és Schwindttel közös emberelőnyös akciót. Nem örülhetett viszont sokáig a házigazda, Nagy idei első gólja egyenlítést ért a Dunaújvárosnak éppen egy perccel az előbb említettet követően. A második játékrész végén egy páros kiállítást követően Hruby kapott újabb két percet, a lehetőséget pedig még a szünet előtt értékesítette Jabornik.

Hiábavaló volt minden igyekezete a vendég együttesnek a záró felvonásban, az eredmény már nem változott, az FTC otthon tartotta a három pontot.

MOL Liga:

Ferencváros – Dunaújvárosi Acélbikák 3-2 (1-1, 2-1, 0-0)
Gól: Jereme Tendler (9.), Juhamatti Hietamaki (31., emberelőnyben), Henrich Jabornik (40., ee.), ill. Azari Zsolt (1.), Nagy Márk Máté (33.)

DVTK Jegesmedvék – Debrecen 3-1 (1-0, 1-0, 1-1)
Gól: Gőz Balázs (5.), Pavuk Attila (27., emberelőnyben), Galanisz Nikandrosz (52., ee.), ill. Hári Norbert (49.)

Dunarea Galati (román) – Fehérvári Titánok 3-2 (0-0, 0-1, 2-1, 1-0), hosszabbítás után
Gól: Mihály Ede (55:09., emberelőnyben), Philip Bushbacher (55.59), Szőcs Szabolcs (60:28), ill. Szabó Bence (22., ee.), Preston Shupe (41., ee.)