A Ferencváros nyerte a csúcsrangadót

A címvédő Győri Audi ETO KC nagy csatában 27-25-re kikapott a Ferencváros otthonában a női kézilabda NB I keddi rangadóján.

Szekeres Klára (b) és Marija Jovanovic, az FTC játékosai és Stine Oftedal (j), a Győr játékosa az Elek Gyula Arénában. MTI Fotó: Czagány Balázs

A győriek közül Tomori Zsuzsanna, Jana Knedlikova, Anne Mette Hansen és Cornelia Nycke Groot is sérülés miatt hiányzott. Ennek ellenére a címvédő kezdte jobban a találkozót, határozott védekezésének és jó helyzetkihasználásának köszönhetően ellépett ellenfelétől. Az első ferencvárosi gól 1-4-es állásnál a 7. percben született, majd még egyet hozzátett előnyéhez a Győr, így Elek Gábor, a zöld-fehérek szakvezetője 8 perc elteltével időt kért. A taktikai szünet után néhány hétméteres kihasználásának, illetve Bíró Blanka védéseinek köszönhetően zárkózni tudott a Ferencváros, sőt, a játékrész felére egyenlített is (6-6). Ebben az időszakban mindkét fél sok hibával játszott, volt olyan időszak, hogy több mint négy percig nem született gól. Öt perccel a szünet előtt először volt az előny a hazaiaknál (10-9), ám pihenni egyenlő állásnál mehettek a csapatok.

A fordulást követően a zöld-fehérek hagyták állva ellenfelüket, s 15-12-nél időkérésre kényszerítették Ambros Martínt, sőt, ezután növelték is előnyüket (18-13). A győriek azonban fokozatosan javultak fel újra, a csereként beállt Kari Aalvik Grimbsbö hárításai segítették a védekezést, és elöl is hatékonyabb tudott lenni a Bajnokok Ligája-győztes, így hét perccel a végső dudaszó előtt egyenlített (21-21). A végjátékot azonban jobban bírta a hazai együttes, s végül nagy csatában két góllal diadalmaskodott.

A Ferencváros-Győr rangadók eredményének azért is van kiemelt jelentősége, mert az NB I-ben nincs rájátszás, az alapszakasz után hirdetnek végeredményt.

K&H női kézilabda liga, 7. forduló:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Győri Audi ETO KC 27-25 (11-11)

Budapest, Elek Gyula Aréna, játékvezetők: Horváth, Marton.
FTC: Bíró, Szikora (kapusok), Faluvégi 1, Háfra 3, Hornyák D., Jovanovics 2, Kovacsics 8 (2), Lukács 1, Márton 1, Mészáros, Pena 8 (4), Schatzl 1, Snelder 2, Szucsánszki, Szekeres, Van der Heijden.
Győr: Kiss É., Grimsbö (kapusok), Afentáler, Althaus, Amorim 5, Bódi 1, Broch 3, Fodor, Görbicz 4 (3), Mörk 4, Oftedal 4, Pál, Puhalák 4, Varga E.

Nagyarányú veszprémi győzelem

A K&H férfi liga 8. fordulójának keddi játéknapján a Veszprém magabiztos, tizenöt gólos sikert aratva győzött a Komló együttese ellen. Dragan Gajic a hazai csapat jobbszélsője tíz góllal a mérkőzés legeredményesebb játékosa volt.

K&H férfi kézilabda liga, 8. forduló:

Telekom Veszprém – Sport36-Komló 32-17 (15-8)
Veszprém, játékvezetők: Bonifert, Oláh.
Veszprém: Mikler, Alilovic (kapusok), Accambray 2, Ancsin 4, Blagotinsek 2, Gajic 10 (1), Győri 1, Jamali, Ilics, Lékai, Ligetvári 2, Nilsson 5, Schuch, Sulic 1, Tönnesen, Ugalde 5.
Komló: Granic, Selymes (kapusok), Balázs, Gebhardt 3, Grünfelder 1, Hoffmann 3, Jerkovic 2, Katzirz, Kékesi, Kovács M., Laufer, Markovic 4 (2), Obradovic 2, Sunajko, Szkokán, Wéber 2.