A Ferencváros simán verte a Budaörsöt

A K&H női kézilabda liga 15. fordulójának előrehozott mérkőzésén az FTC simán legyőzte a Budaörsöt.

Már a szünetre is magabiztosan vonulhattak a zöld-fehérek, ekkor 22-7 volt az eredmény. A folytatásban is folyamatosan nőtt a különbség a Ferencváros javára, a hazaiak végül 20 találattal győzték le budaörsi riválisukat. A 11. fordulóban a Debrecen 9 gólos előnnyel szerezte meg a két pontot a Vasas ellenfeleként.

Elek Gábor: „Másik arcunkat mutattuk mint szombaton, és ennek örülök. Jó hangulatú mérkőzést játszottunk.”

Mihály Attila: „Csapatomnak az utolsó negyedórában mutatott játéka volt értékelhető, a fiatalok belekóstolhattak, hogy milyen Európa egyik legjobb csapata ellen játszani.”

K&H női kézilabda liga, 11. forduló:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Budaörs 42-22 (22-7)
FTC: Bíró, Szikora (kapusok), Bánfai 4 (1), Faluvégi, Háfra 7, Hornyák 4, Jovanovic 4, Kovacsics 3, Lukács 3, Márton 3, Nagy, Schatzl 4, Snelder 2, Szekeres, Szucsánszki 1, Van Der Heijden 7 (3).
Budaörs: Sipeki, Wéninger (kapusok), Berta, Brettner 5, Ertl 1 (1), Farkas 2, Hornyák 3, Juhos 4 (1), Kaczur, Pásztor 2, Rácz 4 (1), Szabadfi, Szöllősi-Zácsik 1, Zsigmond.

DVSC-TVP- Vasas SC 32-23 (15-12)
Debrecen: Horváth-Pásztor, Lajtos (kapusok), Csáki 1, Despotovic 6, Grigel 6, Hajduch 1, Hársfalvi 1, Pálsdóttir 1, Pénzes 1 (1), Punko 4, Román, Sirián 2, Tóvizi, Vantara-Kelemen 5, Varsányi 3, Yezhykava 1 (1).
Vasas: Győri, Tzintzis (kapusok), Agovic 1, Arany 5, Becséri 1, Fekete 6, Hansághy, Kocsis, Kuczora 5 (1), Mester 2, Moutsogianni, Németh 1, Németh, Pados 2 (2), Szatmári, Szeberényi.