A Fradi 5:2-re nyert Dorogon (Régi idők focija, 1960)

Opova József (Pécsi Dózsa) a harmadik gólt lövi a DVTK ellen, mellette Werner. Fotó: Motil Emil/Képes Sport

Pontosan 55 évvel ezelőtt ezen a napon kezdődtek meg a küzdelmek az elsőosztályú labdarúgó-bajnokságban.

A Ferencvárosi TC 5-2-re nyert Dorogon, 12 ezer néző előtt már a 3. percben Ilku kapujában táncolt a labda. Orosz Pál Fenyvesit szöktette, a szélső kiugrott és lövése a jobb oldali kapufa belső lapjáról pattant a bal sarokba (0:1). Orosz szerezte a második Fradi-gólt, majd a 21. percben Kékesi szépített a Dorogi Bányász színeiben. Friedmanszky Zoltán a 27. percben szerezte meg a harmadik zöld-fehér találatot (1:3).

A második félidő elején Albert Flórián is betalált, majd a dorogi kapus értékesítette a hazaiak javára megítélt büntetőt. Végül Dalnoki Jenő szintén 11-esből állította be a 2:5-ös végeredményt.

A nyitófordulóban a Pécsi Dózsa szintén 5-2-re nyert a Diósgyőri VTK ellen, Opova József négy góllal terhelte meg a diósgyőriek hálóját.

Újpesten 25 ezer néző előtt Kuharszki egyetlen találatával nyert a Dózsa a Salgótarjáni BTC ellen.

Szegeden vasárnap nemcsak a szabadtéri játékok nézőterén, hanem a SZEAC-pályán is sokszor felcsattant a taps. Nyári, Hajós és Nemes is bevette Grosics kapuját, míg Lahos büntetőből szerezte meg a Tatabánya szépítő találatát.