A Fradi egy góllal nyert a Viharsarokban

bekescsaba_ferencvarosAz éllovas Ferencváros egygólos győzelmet aratott a sereghajtó Békéscsaba otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 20. – idei első – fordulójában, így továbbra is toronymagasan vezeti a tabellát.

A kezdés előtt a válogatott labdarúgók eddigi korelnökére, a Ferencváros legendás jobbhátvédjére, a héten elhunyt Rudas Ferencre emlékeztek a játékosok és a szurkolók, a vendégfutballisták pedig fekete karszalaggal léptek pályára.

A mérkőzés első percétől a zöld-fehérek irányították a játékot, s Pintér Ádám remek kapáslövésével hamar meg is szerezték a vezetést (0-1). Negyedóra elteltével elkezdett esni az eső, ez valamelyest rányomta a bélyegét a játékra, az FTC – bár továbbra is óriási mezőnyfölényben volt – nem igazán tudott helyzeteket kialakítani, a hazaiak pedig csak elvétve jutottak el az ellenfél kapujáig.

A szünet után – amikor már elállt az eső – sokáig csak a mezőnyben folyt a csata. A korábbiaknál aktívabbá vált a Békéscsaba, igazi gólszerzési lehetősége azonban nem akadt, míg a másik oldalon a Ferencváros játékából hiányzott a lendület és a kreativitás, így egygólos vendégsiker lett a vége.

– Amikor megláttam az összeállítást, tudtam, hogy a Békéscsaba a védekezésre fog összpontosítani– mondta Thomas Doll, az FTC vezetőedzője. – Nagyon nehéz kilencven percünk volt szerdán a Videoton ellen, de jól kezdtük a Békéscsaba elleni mérkőzést, voltak akcióink, lehetőségeink. Az első játékrész, úgy érzem, jól sikerült, nem hagytuk az ellenfelünket kibontakozni. Nehézkesen mozogtunk, szükségünk van még egy kis időre, hogy megtaláljuk a ritmusunkat. A második félidő sajnos nem volt az igazi, a támadásainkat nem tudtuk befejezni, míg az ellenfél kontráiban ilyen időjárási körülmények között benne volt a veszély. Az a legfontosabb, hogy elhoztuk a három pontot és győzelemmel kezdtük a tavaszi idényt.