A Fradi egy góllal nyerte meg a Győr elleni csúcsrangadót

Lukács Viktória (b) és Mészáros Rea Réka (b2), az FTC, valamint Nycke Groot (j), a Győr játékosa. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

A címvédő FTC-Rail Cargo Hungaria nagy csatában 29-28-ra legyőzte a vendég Győri Audi ETO KC-t a női kézilabda NB I szerdai csúcsrangadóján, és így a tabella élére ugrott.

A hazaiak irányítója, Szucsánszki Zita múlt vasárnap, a német Thüringer HC elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen részleges bokaszalag-szakadást szenvedett, és ezért nem vállalhatta a játékot.

A két csapat a szezon elején találkozott már egymással, augusztus 29-én a Győrben rendezett Szuperkupa-mérkőzésen a Magyar Kupa-győztes ETO 29-24-re győzött a magyar bajnok FTC ellen.

Most az eddig százszázalékos Győr egy pont előnnyel érkezett a Népligetbe, ugyanis az FTC szeptember 23-án döntetlent játszott Dunaújvárosban.

Az első negyedórában a vendégek akarata érvényesült, 1-2 góllal vezettek, majd a fővárosiak időkérése után fordult a kocka. Elek Gábor csapata a folytatásban őrizte kis előnyét. A védőfalak egyik oldalon sem zártak jól, potyogtak a gólok.

A második félidőben sem tudott közelebb férkőzni a Győr, amelyen csak egy újabb időkérés segített. Egycsapásra összeállt a csapat védelme, és indításgólokkal sikerült fordítania (46. perc: 23-24).

Ezt követően azonban új lendületet vettek a hazaiak, rendezték soraikat, és megint elléptek (56. perc: 28-25). Kiss Éva védéseinek köszönhetően ugyanakkor az ETO „meccsben maradt”, és a hajrában egyenlített (28-28). A záró percben Hornyák Dóra átlövésből betalált, a túloldalon pedig, az utolsó támadáskor Bódi Bernadett a kapufára ejtett, így otthon tartotta a két pontot a tartalékos Ferencváros.

Elek Gábor: „A mai meccs legfontosabb része az volt,hogy akármilyen izgalmak voltak, mosolyogva, a helyzetet élvezve álltunk hozzá. Ennek tulajdonítom a sikert, mindenféle görcsösség kivégzett volna minket. Nagyon jól megértettük, mit lehet ettől a meccstől elvárni, és mit lehet tenni a megnyeréséért. Azért elképesztő hibákat követtünk el, gondolok itt arra, hogy lejárt a győri két perc, és mi mentünk be a pályára, vagy éppen a hajrában kihagytunk három ziccert, és mégis… Ez a mérkőzés akkor ér egy forintot is, ha szombaton megnyerjük a Thüringer elleni összecsapást. Nerét is fontos megemlíteni, mert olyan poszton játszott,a melyen nem szeret, de példaértékű alázattal küzdött. Vannak hibáink, de mentálisan olyan erősek vagyunk, hogy mindent kibírtunk.”

Hornyák Dóra: „Nem ez a győztes gól döntötte el, hogy nyertünk, ez volt a pont az i-re. Az egész meccsen nagyon jól játszottunk, uraltuk a találkozót, úgyhogy nem az utolsó gólon múlt, hanem a végigküzdött hatvan percen. Rossz volt, hogy Zizi nem játszott, de az egész csapat nevében mondhatom, érte is harcoltunk, és a szurkolóinkért is, akik végig támogattak minket, segítettek felállni, ha egy kicsit gödörbe kerültünk.”

Ambros Martin: „Az első félidőben a védekezésünk nem volt megfelelő, talán ez hiányzott a győzelemhez. A végén a Fradi elég passzívan támadott, aztán gólt szereztek belőle. Jobban kellett volna koncentrálnunk a sikerhez, mert jól küzdöttünk, de most ez nem volt elég, az ellenfél önbizalma folyamatosan nőtt a sikeres megoldásaik után.”

Női kézilabda NB I, 10. forduló:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Győri Audi ETO KC 29-28 (19-17)
Budapest, Elek Gyula Aréna, játékvezetők: Horváth, Marton.
FTC: Hlogyik, Szikora (kapusok), Cifra, Háfra, Hornyák D. 7, Kovacsicz 1, Lukács, Márton, Mészáros, Pena 4, Schatzl 3, Szamoránsky 1, Szarka 1, Szekerczés 4(2), Szekeres, Zácsik 8. Edző: Elek Gábor.
GYŐR: Kiss É., Grimsbö (kapusok), Amorim 1, Bódi 2, Broch, Görbicz 6(4), Groot 4, Hársfalvi, Knedliková, Korsós, Kovacsics 5, Löke 4, Orbán A., Planéta, Sulland 1, Tomori 5. Edző: Ambros Martin.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4.