A Fradi Gera góljával győzött Újpesten

Budapest, 2017. március 4. A ferencvárosi Böde Dániel (k), valamint Bojan Sankovic (b) és Balogh Balázs (j) a labdarúgó OTP Bank Liga 22. fordulójában játszott Újpest FC - Ferencváros mérkőzésen a fővárosi Szusza Ferenc Stadionban 2017. március 4-én. MTI Fotó: Kovács Tamás

A ferencvárosi Böde Dániel (k), valamint Bojan Sankovic (b) és Balogh Balázs (j) az Újpest-Fradi derbin. MTI Fotó: Kovács Tamás

Az Újpest hazai pályán 1-0-ra kikapott a címvédő Ferencvárostól a labdarúgó OTP Bank Liga 22. fordulójának szombat esti rangadóján.

Az Újpest szerdán a másodosztályú Zalaegerszeg elleni 2-0-s kupasikerrel „költözött haza”: a Szusza Ferenc Stadion felújítása miatt ugyanis hosszabb időre albérletbe kényszerültek a lila-fehérek, akik most tértek vissza bajnoki mérkőzésen is otthonukba, ahol 539 nap után fogadták újra a Ferencvárost. A zöld-fehérek is győztes kupamérkőzéssel hangoltak a derbire, a Honvéd vendégeként nyertek, szintén 2-0-ra.

A zöld-fehérek jubileum előtt álltak az összecsapást megelőzően, hiszen 99 sikernél jártak, míg az újpestiek korábban 62 alkalommal győztek, emellett 59-szer – ahogyan a legutóbbi 3-3 alkalmával is – döntetlen született.

A két fővárosi csapat 221. bajnoki összecsapásának elején Balogh Balázs látványos sarkazása után Perovic elől a kapujából kifutó Dibusz tisztázott. A feszült hangulatú első percekben a házigazda volt aktívabb: Andric 18 méteres lövéssel, majd Balogh közeli fejessel veszélyeztetett. Gera révén a 36. percben talált kaput először a Ferencváros, s ez rögtön gólt is ért: 17 méterről elvégzett szabadrúgása után védhetetlenül csapódott a labda a bal kapufa mellé. Két perccel később Sternberg szép kényszerítő után került ziccerbe, ám lövését Balajcza bravúrral hárította szögletre.

A közönség a második félidő elején hanggránátokkal és pirotechnikai eszközökkel „színesítette” a találkozót. A füst eloszlásával az újpesti tábor közvetlen közelről figyelhette, ahogy Balogh beadására Lázok vetődött be, s alig maradt le az ígéretes lehetőségről. Hasonló adódhatott volna Böde előtt, ám Pávkovics visszahúzta a csatárt, a szabálytalanságért megítélt szabadrúgást pedig Leandro mellé bombázta. A túloldalon Lázok három méterről, estében vágott kapu fölé egy jobbról érkező beadást. A 77. percben rövid technikai szünet következett: Farkas Ádám játékvezetőnek az öltözékével akadtak problémái.

A hajrában is próbálkozott a házigazda csapat, a csereként beállt Heris például éles szögből lőtt, ám betalálni nem tudott az Újpest. A zöld-fehérek így ebben a párharcban a 100. bajnoki győzelmüket ünnepelhették.

Thomas Doll: „Mielőtt a mérkőzésre térnék, szeretnék valami mást megjegyezni: véleményem szerint ez Magyarország legfontosabb mérkőzése, és mindkét csapat megérdemelte volna, hogy egy tényleg jó minőségű pályán tudjunk játszani – fogalmazott Doll. – Úgy gondolom, Nebojsa sem volt elégedett a pálya minőségével. Sok hosszú labdát láthattunk ma a mieinktől, az Újpest egy kicsit többet játszott nálunk, de nekünk is megvoltak a lehetőségeink. A gólunk után mi vezettük a meccs talán legszebb akcióját, de sajnos nem sikerült másodszor is betalálni. A szünet után túlságosan visszahúzódtunk, és az Újpestnek voltak lehetőségei, három méterre a kapunktól szerezhettek volna gólt. Ilyen helyzetekben okosabban kell játszanunk, túlságosan hátravontak voltunk, és túlságosan a védősorunkra hagyatkoztunk. Valószínűleg nem a legszebb játékkal megszerzett győzelmünk volt a szezonban, de természetesen nagyon boldogok vagyunk, mert a magyar bajnokságban minden győzelemért keményen meg kell küzdeni. A labdabirtoklás és a helyezkedés szempontjából másképp képzelem el a játékunkat, de ha figyelembe vesszük, hogy a héten már volt egy nagyon kemény meccsünk a Honvéd ellen, szintén egy nehéz talajú pályán, nem vagyok elégedetlen. Szerencsés és kiharcolt győzelem volt ez, de a legfontosabb, hogy a miénk a három pont. Én is jó játékot várok el a csapattól, szívvel teli játékot, ez hiányzik még egy picit!”