A Fradi hat góllal kapott ki Larvikban

Nora Mörk tíz gólt vágott a ferencvárosi kapuba. Fotó: dagbladet.no

A középdöntős csoportjából már biztosan továbblépő FTC gyenge védekezése miatt 37-31-re kikapott Larvikban a női kézilabda Bajnokok Ligájában, így csak a jövő heti, utolsó fordulóban dől el, hogy kedvező helyzetből várhatja-e majd a budapesti Final Fourba jutásról határozó negyeddöntőt.

Január 16-án az FTC 30-27-re nyert a Larvik ellen, így akkor tartotta volna meg kedvező pozícióját, ha pontot szerez idegenben, vagy legalábbis nem kap ki háromgólosnál nagyobb különbséggel.

Bátran kezdett a magyar bajnok, ám 2-2 után hazai gólok következtek. Szikora védései miatt nem lett korán nagy a különbség, sőt, a 14. percben újra az FTC vezetett (8-9), de ez az állapot csak rövid ideig tartott. A Larvik kiválóan védekezett, melynek köszönhetően a 20. percre 13-9-re elhúzott, emiatt Elek Gábor vezetőedző kénytelen volt időt kérni. A szünetig nagy volt a rohanás, de ebből is a norvégok jöttek ki jobban, azaz öt góllal elléptek.

A folytatásban is csak fellángolásai voltak a vendégeknek, de amikor 26-22-re feljöttek, időt kért a hazaiak mestere. Ettől felpörgött a Larvik és esélyt sem adott a Ferencvárosnak, amely fokozatosan veszített lendületéből. A hajrában „leült” a magyar csapat, emiatt rengeteg gólt kapott.

Elek Gábor (FTC – vezetőedző): ” Borzasztó volt az első félidő védekezése és a második sem volt túl acélos, evvel sikerült elintéznünk a meccset. Jövő héten nincs bajnoki mérkőzésünk, végig kemény munka vár ránk. Rendbe kell rakunk a védekezést, ennyi gólt nem szabad kapni. Ezért én és a csapat is vállaljuk a felelősséget, jövő héten szeretnénk kijavítani a hibánkat hazai közönség előtt.

Az FTC jövő hét szombaton a Nagybánya elleni mérkőzéssel zárja a középdöntőt, és hogy ne a másik ág legjobbjával találkozzon a kieséses rendszerű negyeddöntőben, nyernie kell a Syma Csarnokban.

Női kézilabda BL, középdöntő, 1. csoport, 9. forduló:

Larvik (norvég) – FTC-Rail Cargo Hungaria 37-31 (20-15)
Gól: Nora Mörk 10(1), Stange 9, Sanna Solberg 6, Søbstad Molid 4, Gro Hammerseng-Edin 3, Osnes Græsholt 3, Dyhre Breivang 1, Malm Frafjord 1, ill. Nerea Pena 7, Szekerczés 6(4), Szamorásnky 5, Lukács 4, Schatzl 4, Hornyák D. 3, Kovacsicz 1, Szucsánszki 1.

Rosztov Don (orosz)-Fleury (francia) 38-21 (21-12)
Baia Mare (román)-Thüringer HC (német) 38-27 (19-12)

Az állás: 1. (és már csoportgyőztes) Rosztov 17 pont, 2. (és már továbbjutott) Larvik 10 (250-235), 3. Baia Mare 10 (241-226), 4. (és már továbbjutott) FTC 10 (261-254), 5. Fleury 6, 6. Thüringer HC 1