A Fradi hátrányból fordított az Újpest ellen

FTC_UTEA Ferencváros sorozatban a  hatodik győzelmét aratta a jégkorong MOL Ligában, melynek pénteki játéknapján a vendég Újpestnél bizonyult jobbnak egy góllal.

A Pesterzsébeti Jégcsarnokban rendezték a szezon első hokiderbijét. A rangadón az első perctől kezdve őrületes iramot diktáltak a hazaiak. Sok testjáték,ütközés volt végig a mérkőzésen.

A sok pontatlanság ellenére a 12. percben Rafaj Attila megszerezte a vezetést a Ferencvárosnak. Nem sokkal később emberhátrányba kerültek a zöld-fehérek. Az utolsó percben Sikorcin Ladislav révén kiegyenlített az Újpest (1-1).

A második harmad nagyon gyors és tempós volt, egyre nagyobb ütközésekkel. A 26. percben Benk András juttatta vezetéshez az UTE-t (1-2). A 31. percben Thomas Sumi gyönyörű lövésével egyenlített ki a Ferencváros (2-2).

A harmadik játékrészben sok kiállítás volt mindkét oldalon. Hatalmas volt az iram, gyönyörű helyzeteket láthattak a kilátogató szurkolók. Az 53. percben Vladimir Dubek szerzett győztes gólt az újpestiek ellen (3-2).

MOL Liga:

Ferencvárosi TC – Újpesti TE 3-2 (1-1, 1-1, 1-0)
Gól: Rafaj Attila (12.), Thomas Sumi (31.), Vladimir Dubek (53.), ill. Sikorcin Ladislav (20.), Benk András (26.)

Dunaújvárosi Acélbikák – HK Beograd (szerb) 4-3 (2-2, 0-1, 1-0, 0-0, 1-0) – szétlövéssel
Gól: Keegan Dansereau (11., 65.), Azari Zsolt (17., emberelőnyben), Németh Péter (55.), ill. Hugo Turcotte (19., 38.), David Arvay (20.)

Fehérvári Titánok – Debreceni HK 3-2 (1-1, 0-0, 2-1)
Gól: Kiss Patrik (14.), Reisz Áron-Sándor (43., emberelőnyben), Szaller Márk (50.), ill. Dancsfalvi Norbert (19, emberelőnyben), Szergej Kocsetkov (60.)

ASC Corona Brasov (román) – Dunarea Galati (román) 6-4 (3-1, 2-1, 1-2)
Gól: Ian McDonald (5., 7., 29., kettős emberelőnyben), Zsók Levente (17.), Tomás Klempa (36.), Roberto Gliga (60., emberelőnyben), ill. Lőrincz Levente (6., 45.), Tomas Devecka (23., emberelőnyben), Krajci Róbert (47.)