A Fradi után a Videoton is kiesett a Magyar Kupából

A zöld-fehérek már a legjobb 64 között búcsúztak a labdarúgó Magyar Kupa küzdelmeitől, míg a Videoton egy körrel később a másodosztályú Váctól kapott ki.

A III. kerület TVE Sporttelepén a másodosztályban hatodik helyezett, pályaválasztó együttes az első félidőben vezetést szerzett, majd a hajrában két újabb találattal növelte előnyét, a Videoton pedig csak a 90. percben tudott szépíteni.

A 27. percben Zsolnai átadása után Balajti húzott el a jobb szélen, betört a 16-oson belülre, laposan beadott, a középen érkező Tóth Gergely pedig sarokkal továbbított a hosszúba (1-0).

A 77. perccben Balajti indította középről a balösszekötő helyén meglóduló Zsolnai Richárdot, aki védője mellett kapura tört, majd 11 méterről a hálóba lőtt (2-0).

A 81. percben Görgényi zavarta meg a fehérvári kapust, aki rosszul passzolta ki a labdát, Nagy Richárd lecsapott rá, majd 15 méterről az üresen maradt kapuba bombázott (3-0).

Az élvonalbeli csapatok közül magabiztos teljesítménnyel lépett tovább a szerdai játéknap kora délutáni párharcaiból az Újpest, a Budapest Honvéd, a Debrecen, és biztosította helyét a legjobb 16 között a Diósgyőr is, amely azután döntötte el a Soroksár elleni mérkőzését, hogy ellenfele a 85. percben tíz emberre fogyatkozott. A csereként beállt Ugrai Roland duplázott a hajrában.

A soroksári Pál András (j) és Nagy Tibor, a Diósgyőr játékosa a labdarúgó Magyar Kupában a legjobb 16 közé jutásért játszott Soroksár SC – Diósgyőri VTK mérkőzésen a XXIII. kerületi Szamosi Mihály Sporttelepen. MTI Fotó: Illyés Tibor

Az egyaránt a megyei első osztályban szereplő Sényő és az UFC Nagykanizsa is NB III-as ellenfelet győzött le. Az Érdi VSE 52 perc után két góllal vezetett Nagykanizsán, ám a hazaiak nyolc percen belül háromszor vették be Kertész Ferenc kapuját. A győztes gólt Gerencsér Attila szerezte.

A Sényő FC Barcsay Márk duplájával nyert a Rákosmente KSK ellen. A Sényő korábban kiejtette a Kazincbarcika SC-t, majd 3-1-re nyert Törtelen.

A zalaegerszegi Balázs Zsolt Szarvason a második félidő elején tíz perc alatt szerzett klasszikus mesterhármast.

Magyar Kupa, 8. forduló (a 16 közé jutásért):

Vác FC (II.)-Videoton FC 3-1 (1-0)
Gól: Tóth Gergely (27.), Zsolnai Richárd (78.), Nagy Richárd (81.), ill. Marko Scepovic (90., 11-es)

Soroksár SC (II.)-Diósgyőri VTK 1-3 (1-1)
Gól: Pál András (37.), ill. Oláh Bálint (15.), Ugrai Roland (85., 11-es, 90.)
Kiállítva: Fülöp Noel (84., Soroksár)

Gyöngyösi AK (III.)-Budapest Honvéd 0-4 (0-2)
Gól: Eppel Márton (30.), Davide Laanzafame (42., 11-es), Gazdag Dániel (54.), Danilo (84.)

Budafoki MTE (II.)-Debreceni VSC 0-3 (0-0)
Gól: Mengolo (852.), Tisza Tibor (86., 11-es, 90.)

Vecsési FC (III.)-Újpest FC 0-5 (0-2)
Gól: Kálnoki Kis Dávid (19.), Tischler Patrik (44., 51.), Remzifaik Selmani (73.), Simon Krisztián (77.)

UFC Nagykanizsa (megyei I.)-Érdi VSE (III.) 3-2 (0-1)
Gól: Nagy Gergő (69.), Szabó Bálint (71.), Gerencsér Attila (77.), ill. Kárász Krisztián (34.), Kelemen patrik (52.)

Nagyecsed RSE (megyei I.)-BFC Siófok (II.) 0-4 (0-2)
Gól: Kozma Richárd (29.), Elek Bence (39., 11-es), Lorentz Márton (70., 90+3.)

Sényő FC (megyei I.)-Rákosmente KSK (III.) 2-0 (2-0)
Gól: Barcsay Márk (3., 27.)

Termálfürdő Tiszaújváros (III.)-Békéscsaba 1912 Előre (II.) 0-2 (0-1)
Gól: Mészáros Márk (19.), Babinyecz Balázs (50.)

Szarvasi FC (megyei I.)-ZTE FC (II.) 0-3 (0-0)
Gól: Balázs Zsolt (47., 53., 57.)

Cigánd SE (III.)-Dorogi FC (II.) 0-2 (0-1)
Gól: Simon Attila (21.), Kamarás György (89., 11-es)