A Győr döntetlent játszott a Larvikkal

Fotó: Mészáros Mátyás/kisalfold.hu

A Győri Audi ETO KC hazai pályán 27-27-es döntetlent játszott a norvég Larvik csapatával a női kézilabda Bajnokok Ligája második csoportkörének harmadik fordulójában.

Nem rohanta le ellenfelét a Győr a meccs elején, sőt, csupán hat és fél perc elteltével szerezte első gólját. Hiányzott az átütőerő és a pontosság a hazai támadásokból, ezért Ambros Martín vezetőedzőnek már a 14. percben időt kellett kérnie (2-5). A norvégok kapusa, Sandra Toft Galsgaard remekül védett, de a magyar csapat a holland Nycke Groot és – a Larvikot 2009-től tavaly nyárig erősítő – Nora Mörk góljaival egyenlített (6-6).

A vendégek általában tudatosan lassították a játékot, de amikor lehetőségük adódott, gyors és eredményes ellentámadásokat vezettek. Nora Mörk ikertestvére, Thea Mörk duplájával ismét néggyel jobban állt a Larvik (7-11), ám a szünetig újra felzárkóztak a győriek (9-11).

Az előző BL-forduló legjobb játékosának választott Görbicz Anita a második félidő elején lőtte első gólját, amellyel egyenlített, majd a meccsen először a 37. percben már vezetett is a Győr (13-12). A magyar csapat 7-1-es sorozata sem szegte a norvégok kedvét, gyorsan egalizáltak, sőt, tíz perccel a vége előtt újra vezettek (20-21).

Úgy tűnt, a hajrában sem változik a játék képe, a házigazdák meddő támadásokat vezettek, nem találták a türelmesen kézilabdázó Larvik taktikájának ellenszerét. Az 58. percben 27-24-es hátrányban voltak, de Bódi Bernadett, Eduarda Amorim és Yvette Broch góljaival sikerült egyenlíteniük és egy pontot megmenteniük.

A mezőny legeredményesebb játékosa a vendégek jobbszélsője, Amanda Kurtovic volt tíz góllal.

A női BL-ben a jövő hétvégén nem rendeznek fordulót, a győriek legközelebb február 25-én a szlovén Krim Mercator Ljubljana otthonában lépnek pályára a középdöntőben.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, 2. csoportkör, 3. forduló, 2. csoport:

Győri Audi ETO – Larvik (norvég) 27-27 (9-11)
Gól: N. Mörk 7, Groot 5, Bódi, Puhalák, Amorim 3-3, Knedlikova, Tomori 2-2, Görbicz, Broch 1-1, ill. Amanda Kurtovic 10, Frafjord 4, Gro Hammerseng-Edin 3, Thea Mörk 3, Breistol 2, Koren Riegelhuth 2, Stange 2, Anja Hammerseng-Edin 1.

CSM Bucuresti – Team Esbjerg 33-25 (17-13)
Gól: Martin Berenguer 6, Niombia 5, Lobach 4, Torstensson 4, Gulldén 3, Manea 3, Mehmedovic 3, Bradeanu 2, Ayglon Saurina 1, B. Kristensen 1, Curea 1, ill. Alm 7, Karlsson 4, Van der Heijden 3, Tachariassen 3, Gonzales Ortega 2, Ingstad 2, Seest 2, Toft Hansen 1, Vestergaard 1.

A csoport állása: 1. Győri Audi ETO 11 pont, 2. Midtjylland (dán) 8 (178-170), 3. Larvik 8 (191-188), 4. CSM Bucuresti (román) 7, 5. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 6, 6. Esbjerg (dán) 2

A csoport első négy helyezettje jut a negyeddöntőbe.