A Győr jobban járt volna, ha a Szkopje az ellenfele a döntőben!

kezi_Győr_CSAPAT_JPP

A Papp László Arénában majdnem minden az előzetes várakozásoknak megfelelően alakult. Ám közben azért rengeteg minden történt, amíg létrejött a Győr-Buducnost döntő a Bajnokok Ligája négyes csúcstalálkozóján. A Győr végül is simán nyert, a Buducnostnak viszont ehhez jókora szerencsére is szüksége volt.

kezi_BL4_Löke gólja

A Győr a nyitó mérkőzésen a dán Midtjylland ellen lépett pályára és a tapogatózó első perceket követően átvette a játék irányítását. Már az első félidőben tetemes előnyre tettek szert – ebben az időben Heidi Löke is komoly szerepet játszott.

kezi_BL4_12_Amorim_JPP

A Győr erejét bizonyítja, hgy Lökre mellett Görbicz, Eduarda Amorim és Bulatovic is gólerős játékkal segítette csapatát. Így már a félidőre ötgólos (16-11) előnnyel vonulhatott pihenőre a magyar bajnok.

kezi_BL4_10_Bulatovic

Katarina Bulatovic is megtette a magáét

A térfélcserét követően rövid győri rövidzárlat (16-14) után ismét visszaállt a korábbi, már megszokott 4-5 gólos különbség. Az utolsó tíz percben közelítettek ugyan a dánok, de három gólnál kisebb nem volt a különbség. (29-26)

kezi_BL4_17_Buducnost csapata

A második találkozón kiválóan kezdett a Buducnost – a 13. percben már 7-4 volt a javukra. Ezekben a percekben a montenegróiak tanítani való módon játszottak, s bizony senki nem gondolta, hogy a 11-6-os félidei vezetés és a mutatott játék alapján itt még bármiféle izgalmak várhatók.

kezi_BL4_27_Negau_JPP

Cristina Neagu (kékben) zseniális dolgokat a bemutatott

Nem így történt. A II. félidőben ugyanis a Buducnost leblokkolt, a Vardar pedig vérszemet kapott. Hatalmas erőkkel vetették magukat a játékba, s Lekics, Pineau és a többiek révén sikerült is az egyenlítés! Sőt! Ha a szkopjei edző nem olyan szerencsétlenül kér időt, ami miatt elvesztették Nikolics abban  pillanatban lőtt, teljesen szabályos gólját, akkor már vezetéssel mentek volna bele az utolsó másfél percbe. Így maradt a döntetlen (16-16), a hosszabbítást pedig jobban bírták Neagu és társnői. (20-17 a montenegróiak javára.)

kezi_BL4_18_Pineau lő_JPP

Allison Pineau a Szkopje egyik motorja volt

A Győr alighanem jobban jár, ha az ugyancsak nemzetközi csapattal, a Szkopjével kerül a döntője, mert a Buducnosttól jobban kell tartania. Ráadásul a Görbiczet lefejelő Knezevic vasárnap, a döntőben már erősítheti a Buducnost együttesét.

kezi_BL4_16_Adzic Dragan, a Buducnost edzője_JPP

Draga Adzic, a Buducnost mestere mit talál ki a döntőre?

A Győr és a Buducsnoszt eddig 12-szer találkozott az európai porondon, hatszor nyert az ETO, négyszer döntetlen született és kétszer a Podgorica diadalmaskodott. A BL mostani kiírásában a győriek csupán kétszer veszítettek pontot, mindkét alkalommal a montenegrói alakulattal szemben értek el döntetlent. A döntőkben kétszer meccseltek. A 2006-os KEK-fináléban a Győr hiába ért el 25-25-ös döntetlent Podgoricában, a Buducsnoszt 26-23-ra győzött Győrben, így övé lett a serleg. A 2012-es BL-döntőben az ETO kétgólos előnyt (29-27) szerzett a veszprémi „hazai” pályán, de a rivális otthon 27-25-re nyert, így idegenben lőtt több góllal diadalmaskodott.