A Győr kétszer annyi gólt dobott, mint a Békéscsaba

Jovana Kovacsevics és Yvette Broch a békéscsabai mérkőzés két legeredményesebb játékosa. Fotó: Kovács Anikó

Jovana Kovacsevics és Yvette Broch harcol egymással. Fotó: Kovács Anikó

A női kézilabda NB I 5. fordulójában a Kisvárda a Fehérvárt látta vendégül is sikerült egy végletekig szoros meccsen otthon tartania a két pontot.

A Kisvárda csapatában hárman is 6-6 gólt értek el: Marina Dimitrovics, Pereira Samira Rocha és  Julija Kucerova. A hazaiak 4-7-es állásból fordítottak a második félidő derekára 14-10-ra. Az Alba Fehérvár egy gólra felzárkózott, de kiegyenlíteni nem tudtak a vendégek.

A Győr fölényes, 17 gólos sikert aratott a Békéscsaba otthonában. Nora Mörk, Yvette Broch, Eduarda Amorim, Heidi Löke és Görbicz Anita összesen 23 góllal terhelte meg a békéscsabai kaput. A hazaiakban a 7 gólos Jovana Kovacsevics tartotta a lelket.

Ambros Martín, a Győr vezetőedzője: „A válogatott hét után nehéz meccs várt ránk egy harcos csapat ellen. A meccs eleje nem volt egyszerű, de tudtuk, kijön majd a különbség. Türelmesek voltunk, és sikerült meggyőző játékkal nyerni.”

Yvette Broch: „Remek volt a védekezésünk, sok labdát szereztünk és sikerült könnyű gólokat lőnünk. Az első félidőben volt egy nehezebb periódusunk, de összességében elégedettek lehetünk.”

A Debrecen-Érd találkozón az első félidőben 8-5-ös hazai vezetés után az érdiek egy 7-2-es sorozattal fordítottak (10-12). A hajrában két Varsányi Nóra és egy Karina Jezsikava góllal vette vissza a vezetést a DVSC (22-20), ám az utolsó két találat a vendégeké volt. A hazaiak a győzelemért támadhattak a végén, de nem sikerült betalálniuk, így döntetlennel zárult a mérkőzés.

Békéscsaba – Győri Audi ETO KC 16-33 (7-12)
Békéscsaba: Triffa, Kölcze (kapusok), Balogh, Bottó 1, Deák, Diószegi, Dukic, Gávai, Glusica 1, Kovacsevics 7 (2), Mihálffy, Terenyi, Vaszilevszkaja 3, Vukajlovic 1, Walfisch 3.
Győr: Grimsbö, Kiss (kapusok), Amorim 4, Bódi, Broch 5, Görbicz 4, Groot 2, Hársfalvi 1, Knedliková, Korsós 2, Löke 4, Mörk 6, Orbán 3, Pál, Tóth G. 2, Varga E

DVSC-TVP – Érd 22-22 (13-13)
Debrecen: Horváth-Pásztor, Lajtos (kapusok), Csáki 3 (3), Despotovic, Garbuz 2, Jezsikava 6, Kelemen 1, Marincsák 1, Punko 3, Sirián, Siska 2 (2), Tóth M., Tóvizi, Varsányi 4.
Érd: Janurik, Gridnyeva, Győri (kapusok), Araujo, Barján, A. Bulatovics 1, Fekete 2, Gonzalez 7, Gulyás, Havronyina, Kisfaludy 3, Klivinyi 1, Krpez-Slezak 6 (2), Signaté 1, Szabó L. 1 (1), Vajda L.

Kisvárda – Alba Fehérvár 23-22 (8-8)
Kisvárda: Dzsukeva, Puscas (kapusok), Bízik, Dmitrovics 6, Gedroit 2 (2), Gidai, Héjjas, Kucerova 6 (1), Lévai, Mihovics 1, Rocha 6, Smid, Szabó V., Tarjányi, Umanets 1, Vukojevic 1.
Fehérvár: Herr, Sipeki (kapusok), Bandelier 5, Boldizsár, Djordjevszka 2, Hajduch, Ishitate, Kazai, Lavko 4, Májer 1, Mendy 3, Pelczéder 6, Piedade 1, Rideg, Rózsás, Tilinger.

1. Győri Audi ETO KC         5  5   –   –  161- 99  10 pont
2. Érd                       5  4   1   –  139-121   9
3. Dunaújvárosi Kohász KA    4  4   –   –  109- 83   8
4. DVSC-TVP                  5  3   1   1  144-114   7
5. FTC-Rail Cargo Hungaria   4  2   –   2  125-103   4
6. Ipress Center-Vác         4  2   –   2  118-106   4
7. Siófok KC                 4  2   –   2  106-102   4
8. Kisvárda-Master Good      5  2   –   3  120-132   4