A Győr szenvedett Dunaújvárosban, vasárnap az Érd fogadja a Ferencvárost

Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 6. fordulójában a címvédő Győri Audi ETO ikszes első felvonást követően küzdelmes meccsen, háromgólos különbséggel nyert a Dunaújváros vendégeként.

A Dunaújváros tartotta a lépést a győriekkel, hiszen az első félidőt ikszre hozta a házigazda, méghozzá úgy, hogy 14 gólt rámolt be a címvédőnek, ami kimondottan dicséretes teljesítmény. Közel ennyi kapott góllal bajnokikat tudnak le itthon a győriek… A második félidőben aztán igazolódott a papírforma, de nehezen. A máskor lehengerlő győri támadóknak ezúttal meg kellett elégedniük 27 lőtt góllal, ami háromgólos győzelmet jelentett a vendégeknek.

A Vác otthon nyert a Siófok ellen, előbbi negyedik győzelménél, utóbbi negyedik vereségénél tart. A debreceniek lendülete Veszprémben is elég volt a két pont megszerzéséhez, a vendégek mindkét felvonásban két-két góllal bizonyultak jobbnak. Hetedik vereségét is elszenvedte az egri együttes, ezúttal a jó, rutinos erőkből álló Fehérvár szórta meg az újoncot, ráadásul otthon. Változatlanul pont nélkül áll az MTK is, amelyet szoros első félidőt követően hengerelt le idegenben az első pontjaihoz jutó Békéscsaba.

NŐI KÉZILABDA NB I, 6. FORDULÓ
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–GYŐRI AUDI ETO KC 24–27 (14–14)
Dunaújváros, 1100 néző. Vezette: Őri, Szalayné
DUNAÚJVÁROS: Víg – Hosszu 2, Sánta 3, Takács D. 1, BULATH 7 (3), FERLING 3, Vincze 3. Csere: CSAPÓ (kapus), GERA 4, Rádl 1, Vadász. Edző: Mátéfi Eszter
GYŐR: LUNDE – Bognár-Bódi 1, Soós 2, Hornyák Á., LÖKE 4, AMORIM 7, Szepesi. Csere: Herr O. (kapus), Tervel, Kovacsics 3, Korsós 1, Orbán 1, BULATOVICS 6 (3), Hornyák D. 2. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–1. 10. p.: 7–2. 23. p.: 9–10. 29. p.: 14–13. 39. p.: 19–16. 47. p.: 20–21. 58. p.: 23–27
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3
MESTERMÉRLEG
Mátéfi Eszter:
– Minden elismerést megérdemel csapatom, amely ilyen csodálatos hatvan percet produkált a világ legerősebb együttesével szemben. Végig kiválóan küzdöttünk, szenzációs közönségünk támogatását élvezve. Remélem, hogy a jövőben is sokan támogatnak bennünket, ez a csapat megérdemli.
Ambros Martín: – Nehéz mérkőzés volt, kemény, kiváló ellenféllel találtuk szembe magunkat. Nem játszottunk igazán jól, de megszenvedtünk a győzelemért, az ilyen két pontnak van igazán értéke. Házigazdaként és idegenben is erős ellenfél a Kohász.