A Győri Audi ETO a csoportelsőségért játszik vasárnap

csak_az_ETOA Győr bebiztosíthatja első helyét a női kézilabda Bajnokok Ligájában, a második csoportkör utolsó előtti fordulójában, vasárnap.

A középdöntő 2. csoportjában a Győri Audi ETO KC a dán Esbjerg együttesét látja vendégül, és győzelem esetén biztossá válik, hogy megtartja jelenlegi éllovas pozícióját. Az előző idényben BL-ezüstérmes győriek szerdán 28-28-as döntetlent játszottak az FTC otthonában. Ambros Martín vezetőedző a bajnoki rangadó után úgy fogalmazott, nem csalódott, és az Esbjerg ellen mindenképpen győzelmet vár.

Mivel a Vardar Szkopje nagy meglepetésre legutóbb kikapott hazai pályán, a macedón csapat és az FTC azonos pontszámmal áll az 1. csoport élén. Az egymás elleni összevetésben jobb a Vardar, de amennyiben ismét pontot veszít, a Ferencváros az első helyen zárhat. A fővárosi zöld-fehérek Planéta Szimonetta együttese, a német bajnok Thüringer HC otthonában lépnek pályára, és már egy döntetlennel is biztosítják, hogy másodiknál rosszabbak nem lehetnek a csoportban.

A jobbátlövőt ezen a héten megoperálták, mert – mint klubja honlapján Herbert Müller vezetőedző elmondta – kivették a csavarokat a térdéből, így a szezon hátralévő részében már nem játszhat.

Női Bajnokok Ligája, 2. csoportkör, 5. forduló

Vasárnap

1. csoport:

Thüringer HC (német) – FTC-Rail Cargo Hungaria 14.00

Az állás: 1. Vardar Szkopje (macedón) 13 pont (247-211), 2. Ferencváros 13 (238-212), 3. Buducnost Podgorica 10, 4. Metz (francia) 6, 5. Thüringer HC 4, 6. Asztrahanocska (orosz) 2

2. csoport:
Győri Audi ETO KC – Esbjerg (dán) 17.00

Az állás: 1. Győri Audi ETO 13 pont, 2. Larvik (norvég) 10, 3. Midtjylland (dán) 8, 4. CSM Bucuresti (román) 7, 5. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 6, 6. Esbjerg 4
A csoportok első négy helyezettje jut a negyeddöntőbe.

A férfiak mezőnyében a Szeged öt meccsből álló győzelmi sorozattal zárta az őszt, és a B csoport második helyén állt, a tavaszi idényben viszont eddig mindhárom mérkőzését elveszítette, és már a negyedik helyezése is veszélyben van. Szombaton a PPD Zagreb együttesét fogadja, amelynek szintén nagy szüksége van a pontokra, hogy bejusson a nyolcaddöntőbe.

A Veszprém már csütörtökön lejátszotta utolsó előtti csoportmeccsét, amelyet 28-27-re megnyert Császár Gábor svájci csapata, a Kadetten Schaffhausen otthonában. A magyar irányító hat gólt szerzett. Az ugyancsak magyar válogatott Jamali Iman csapata, a fehérorosz Meskov Breszt – amely éppen a Szegedet üldözi a B csoportban – a macedón Vardar Szkopjét fogadja szombaton.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 13. forduló

Szombat

B csoport:
MOL-Pick Szeged – PPD Zagreb (horvát) 17.30

Az állás: 1. Vardar Szkopje (macedón) 18 pont/12 mérkőzés, 2. Rhein-Neckar Löwen (német) 17/13, 3. Vive Tauron Kielce (lengyel) 16/12, 4. MOL-Pick Szeged 13/12, 5. Meskov Breszt (fehérorosz) 12/12, 6. Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 9/13, 7. PPD Zagreb 7/12, 8. IFK Kristianstad (svéd) 6/12

Csütörtökön játszották

A csoport:
Kadetten Schaffhausen (svájci) – Telekom Veszprém 27-28 (15-16)

Az állás: 1. Barcelona (spanyol) 22 pont/12 mérkőzés (324-276), 2. Paris Saint-Germain (francia) 20/12, 3. Telekom Veszprém 16/13, 4. Flensburg-Handewitt (német) 11/11 (297-282), 5. THW Kiel (német) 11/12 (302-307), 6. Orlen Wisla Plock (lengyel) 8/12, 7. Bjerringbro-Silkeborg (dán) 6/12, 8. Kadetten Schaffhausen 2/12
Az A és a B csoport győztese a negyeddöntőbe kerül, a 2-6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőben folytatják a szereplésüket.

A férfi EHF Kupa csoportkörének harmadik fordulójában a Tatabánya a dán Kolding együttesét látja vendégül Győrben, és csak egy bravúros sikerrel tarthatja életben továbbjutási reményeit. A női EHF Kupában már a negyeddöntő első meccseit rendezik a hétvégén. A jobbátlövő Szekerczés Luca és a vezetőedző Konkoly Csaba csapata, a német TuS Metzingen szombaton hazai pályán szerepel a francia Nantes Loire Atlantique ellen.

Férfi EHF Kupa, csoportkör, 3. forduló, C csoport

Szombat:
Grundfos Tatabánya KC – KIF Kolding (dán), Győr 15.00

Az állás: 1. KIF Kolding 3 pont (54-48), 2. SC Magdeburg (német) 3 (53-48), 3. Tatabánya 2, 4. Makkabi Castro Tel-Aviv (izraeli) 0
A csoportok első két helyezettje jut a negyeddöntőbe.

Kecskeméten lesz a négyes döntő

Kecskeméten rendezik április első hétvégéjén a női kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjét. A magyar szövetség (MKSZ) honlapja szerint április 1-jén, szombaton délután előbb a Győr-Debrecen, majd a Ferencváros-Dunaújváros elődöntőkre kerül sor a Messzi István Sportcsarnokban. A helyosztókat vasárnap délután rendezik.