A Győri Audi ETO kikapott a címvédőtől

Majda Mehmedovic lő kapura

A Győr nagy csatában, három góllal kikapott a címvédő montenegrói Buducnost Podgorica vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének nyolcadik fordulójában.

A sérülésektől tizedelt Győr nagyon gyengén kezdte a mérkőzést. Támadásban nem tudott mit kezdeni a kiválóan záró montenegrói fallal, és az első tíz percben csupán két gólra volt képes. A hazaiak ráadásul nemcsak kiválóan védekeztek, de támadásban is hatékonyak voltak, és már 8-2-re is vezettek.

Ezt követően aztán összeszedte magát Ambros Martin együttese, a játékosok elöl és hátul is megtalálták a rivális játékának gyenge pontjait, és fokozatosan faragták a hátrányukat, a hajrára pedig utol is érték a vendéglátókat. Az első félidő utolsó perceiben már úgy tűnt, előnnyel mehet pihenni a magyar együttes, az utolsó másodpercben azonban egyenlített a Podgorica (12-12).

A fordulás után szinte megismétlődött az első játékrész eleje: a győriek megint pontatlanok voltak, és fokozatosan kerültek egyre nagyobb hátrányba.

A Buducsnoszt a szakasz közepére visszaállította a hatgólos előnyt, ez viszont ismét pozitívan hatott a magyar csapatra, amely az utolsó percekre kétgólosra olvasztotta a különbséget,  végül azonban három góllal veszített.

A Győr januárban két góllal verte hazai pályán a Podgoricát, amely így az egymás elleni összevetésben jobban áll.

Ambros Martín: – Nem kezdtünk jól, nem voltunk elég okosak a támadásban és ez kihatott a védekezésre is. Amikor már széltől szélig játszottunk, akkor megtaláltuk a helyzeteket középen és a szélen is. Ez volt a kulcsa, hogy sikerült egyenlíteni. A második félidőben az egyéni hibáink miatt tudott az ellenfél ismét ellépni. Támadásban és védekezésben sem szabad ilyen hibákat elkövetnünk egy ilyen szintű csapat otthonában. A kettő pontot nem szereztük meg, várhatóan nem is leszünk csoportelsők, de szorossá tudtuk tenni a találkozót, amely pozitív lehet a jövőre nézve.

Női BL, középdöntő, 2. csoport, 8. forduló:

Buducnost Podgorica – Győri Audi ETO KC 25-22 (12-12)
Gól: Cvijic 6, Bulatovic 5(1), Irman 4, Mehmedovic 4, Raicevic 3, Neagu 2, Jaukovic 1, ill. Amorim 7, Groot 3, Knedlikova 3, Sulland 3(3), Löke 2, Alstad 1, Broch 1, Kovacsics 1, Orbán 1.

Sävehof (svéd)-Midtjylland (dán) 32-24 (17-11)

Kedden játsszák:
CSM Bucuresti (román)-Vardar Szkopje (macedón), Bukarest 18.00

Az állás: 1. Podgorica 13 pont/8 mérkőzés, 2. Győr 11/8, 3. Szkopje 8/7, 4. CSM Bucuresti 7/7, 5. Midtjylland 5/8, 6. Sävehof 2/8