A Haladás legyőzte a Ferencvárost Sopronban

Haladas_FTCA mérkőzést nyolc emberrel befejező, címvédő Ferencváros 2-0-ra kikapott szombaton Sopronban, a Haladás vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 12. fordulójában.

A rendkívül aktívan kezdő hazaiak védekezésre kényszerítették a Ferencvárost, az első húsz percben csak Dibusz bravúrja, vagy – háromszor is – a kapufa mentette meg a vendégeket a góltól. Ha támadott az FTC, ezt körülményesen és ötlettelenül tette, nem is tudott helyzetet kidolgozni. A 35. percben Williamset kénytelen volt lecserélni Mészöly Géza, aztán pár másodperccel később, teljesen váratlanul 11-eshez jutottak a fővárosiak, miután Hegedűs buktatta Djuricint a 16-oson belül. A sértett által elvégzett büntetőt lábbal hárította a sérült Király Gábor helyett védő Rózsa Dániel.

A második félidő két ferencvárosi kapufával és Rózsa-bravúrokkal kezdődött, de – ismét kissé váratlanul – a Haladás szerzett gólt, miután egy szögletet követően Gaál a kapuba juttatta a labdát. Thomas Dollt, a vendégek reklamáló vezetőedzőjét a lelátóra küldte Solymosi játékvezető, nyolc, illetve 14 perccel később pedig a második sárga lapját begyűjtő Nalepa és Dilaver is mehetett zuhanyozni. A Haladás kihasználta kettős emberelőnyét, megduplázta góljai számát, s ezzel – megérdemelten – begyűjtötte a három pontot. A végén Varga Rolandot hordágyon kellett levinni, így a címvédő nyolc emberrel fejezte be az összecsapást.

A találkozót követően a meccs közben a kispadtól elküldött Thomas Doll már higgadtan, de csalódottan értékelt.

– Először is gratulálok a Haladásnak a megnyert meccshez. Két teljesen különböző félidőt láttunk: az első 30 percben nyújtott teljesítmény miatt nagyon csalódott vagyok. Nem voltak megnyert párharcaink, mindig egy lépéssel le voltunk maradva, a Haladásban sokkal több tűz volt, mint bennünk. Aztán 11-es kaptunk, amikor 2-3 góllal vezethetett volna a Hali: talán a futballistenek úgy döntöttek, hogy nem volna igazságos, ha akkor megszerezzük a vezetést. A második félidőben már sokkal jobban játszottunk, megvoltak a lehetőségeink, de sajnos nem használtunk ki egyet sem. Ha pedig egy ilyen jobb periódusban nem lövünk gólt, akkor – különösen egy ilyen hektikus, sok furcsa sárga lappal tarkított meccsen – könnyen a vesztes oldalon találhatjuk magunkat. Nem ez az első meccs, amikor azt érzem, hogy nagyon könnyelműen, már-már örömmel adják nekünk a sárga lapokat. Ez nagyon zavaró, hiszen sárga lappal a birtokában nyilván máshogy megy bele párharcokba egy-egy játékos. Ugyanakkor ki kell jelentenem, hogy nem a játékvezető hibája, hogy elvesztettük a meccset, a saját hibáink vezettek a vereséghez. Sajnos jelenleg több játékosunk megelégedettnek tűnik, mintha kicsit hátradőltek volna. Ezen gyorsan változtatnunk kell, és mindenkinek mondom, hogy ha esetleg nem megy igazán jól a játék, akkor még többet kell futni, még több párharcba belemenni, azokat megnyerni és küzdeni. Sajnos ismét megtapasztaltuk, hogy a hosszú szünetek után nem tudunk jó ritmusban visszatérni a pályára, ismét idő kell, hogy visszaszerezzük. Az első 30 perc miatt akkor is csalódott lettem volna ma, ha esetleg mi nyerünk 2-0-ra. Túl kell lépni ezen a meccsen, és eredményesebbnek kell lennünk.

Leandro de Almeida: – Az elején, mintha bennragadtunk volna az öltözőben. Egy szót sem szólhattunk volna, ha a Haladás akár 3-0-ra is vezet. A második játékrész ennek az ellentéte volt. Felébredtünk, és több lehetőséget is kialakítottunk. Két pontrúgásból azonban két gólt kaptunk. Megint a pontrúgások… Pedig folyamatosan gyakoroljuk, átbeszéljük ezeket a helyzeteket, mégis így kaptunk gólokat. A játékvezetővel nem szabad foglalkozni meccs közben. Olyan sárga lapokat kaptunk, amelyeket nem lett volna szabad, ez csak a csapat kárára megy ilyenkor. Fejben és sok minden másban is sokkal erősebbnek kell lennünk!

OTP Bank Liga, 12. forduló:

Haladás – Ferencváros 2-0 (0-0)
Sopron, 4200 néző, v: Solymosi
Gól: Gaál (64.), Iszlai (84.)
Kiállítva: Nalepa (72.), Dilaver (78.)
Haladás: Rózsa – Schimmer, S. Wils, Hegedűs, Bosnjak – Iszlai, Rácz (Szőke, 91.) – Gaál (Dombi, 87.), Németh M., Halmosi – Williams (Tóth M., 35.)
Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Leandro, Ramírez (Hüsing, 84.) – Gyömbér (Radó, a szünetben), Pintér – Lovrencsics, Rju (Varga R., 74.), Djuricin – Böde.