A házigazda lesz a címvédő ellenfele a férfi vízilabda Magyar Kupa döntőjében

Fotó: Dobos Sándor/waterpolo.hu

A házigazda ZF-Eger 5-4-re legyőzte az OSC-t, míg a címvédő Szolnok négy góllal nyert a Szeged ellen a férfi vízilabda Magyar Kupa egri elődöntőjében.

Az egriek az első negyedben négygólos előnybe kerültek, a fővárosiak később egyenlíteni tudtak, ám a találkozó utolsó gólját a hazaiak részéről Biros Péter szerezte.

A ZF-Eger ellenfele a vasárnap 16.30-kor kezdődő fináléban a címvédő Szolnok lesz, bronzmérkőzést nem tartanak.

A Magyar Vízilabda Szövetség Facebook-oldala szerint az OSC megóvta az elődöntőt, mert a negyedik negyed második percében Decker Ádám és Angyal Dániel páros kiállítása után az egriek játékosa, Hosnyánszky Norbert jogosulatlanul ugrott a vízbe.

A szabályok alapján ez esetben a jogosulatlan szereplés ötméterest és az érintett játékos cserés kiállítását vonja maga után. Az óvás elbírálásáról egyelőre nem született döntés.

Vincze Balázs, az OSC vezetőedzője: „Hogy az első negyedünk került-e a döntőbe, vagy sem, azt nem tudom megmondani, mert akkor az azt követő három negyed lehet, hogy másként alakul. Akár a mi, akár az ellenfél részéről. Az a követendő példa, hogy a második negyedbeli startunkkal kezdjünk egy mérkőzést, és ne adjunk ilyen előnyt egy csapatnak. Azok a jeleneteket, amik az első negyedben a négy egri gólt eredményezték, azokat idővel kivettük a játékból, és azt csináltuk, amit igazából szerettünk volna kezdettől fogva. Ez a védekezésre vonatkozik, hiszen támadásban olykor tudtunk, olykor nem tudtunk a védőmunkához hozzátenni, utóbbival nem is lehet tervezni. A védőjátékosok ugyanazok, akik eddig is voltak, így ezért várom el, hogy a védekezésünk azonos szinten működjön. Az, hogy 5 kapott góllal nem jutottunk döntőbe, az azt jelenti, hogy a védekezésünket nem érheti kritika.”

Dabrowski Norbert, az Eger vezetőedzője:
 „Mondhatnám, hogy simán nyertük a meccset, mert az ellenfelünk egyszer sem vezetett, persze, nem tudom ezt mondani. Nehezen éltem meg, hogy 4-0 után 4-4 lett, de nem ez az első eset, hogy ez előfordult. Sokat foglalkoztunk vele, de megint beleestünk a hibába, ami 50 százalékban az én, 50 százalékban a játékosok felelőssége. Amíg ezen nem tudunk túllépni, addig ilyen meccseket játsszunk. Azt is hozzá kell tenni, hogy nem a Baktalórántházával játszottunk, hanem a szívós, egymásért küzdő, a játékukat szépen felépítő OSC-vel. 4-1-nél volt egy ziccerünk, ami kijött a gólvonalról, ennyin múlik, hogy ki tudjuk-e nyitni a meccset vagy sem. Láttuk a Szolnok-Szeged meccsen is, hiába volt 6-3, egy-két hiba elég, és máris egy gól a különbség, és ők sem tudtak gólt lőni. Akkor leszünk profik, ha úgy, mint a Szolnok, lépni tudunk, és újra ki tudjuk nyitni a meccset, függetlenül attól, hogy ez a Szolnok most teljes csapattal állt ki. Van a fejemben valami a döntővel kapcsolatban, remélem, azt tudjuk majd prezentálni, és itthon tartani a kupát.”

Férfi vízilabda Magyar Kupa, elődöntő:

A-Híd-OSC-Újbuda – ZF-Eger 4-5 (1-4, 0-0, 2-0, 1-1)
Gól: Bátori 2, Hegedűs G., Salamon, ill. Biros P. 2, Angyal, Csuk, Erdélyi.

Szolnoki Dózsa-Közgép – Szeged-Diapolo 9-5 (2-1, 4-2, 0-2, 3-0)
Gól: Younger 2, Alekszics, Gocsics, Madaras, Mitrovics, Kiss G., Vámos, Varga Dénes, ill. Chilkó, Kiss Cs., Manhercz K., Pellei F.

Forrás: MTI/MVLSZ