A Jegesmedvék Debrecenben is nyertek

Fotó: Derencsényi István/haon.hu

A Dunaújváros csapata hazai környezetben 6-5-re győzte le a Brassó együttesét a jégkorong MOL Liga hétfői játéknapján. A diósgyőri Jegesmedvék Budapest bevétele után nyertek Debrecenben is.

A második helyezett Debrecen otthonába látogatott hétfőn este a DVTK Jegesmedvék csapata, amely a civísvárost is bevette, és növelte előnyét a táblázat élén.

Az első harmad eleje miskolci fölényben telt, ám a kidolgozott helyzeteket nem sikerült gólra váltani. A játékrész második felében kiegyenlítettebb lett a játék, ekkor már mindkét oldalon akadtak lehetőségek, ám a kapusok állták a sarat. A második harmadban maradt a miskolci fölény, ám a debreceni kapusban sokáig minden elakadt. A nyomás a 9. percben érett végül góllá: egy szépen kijátszott helyzet végén Galanisz mattolta Vay kapust (0-1). Ezután is többet támadtak a Jegesmedvék, ám újabb gól már nem esett.

A harmadik harmadot egy áthúzódó emberelőnyben kezdhette a Debrecen, ám a vendégek ezt kivédekezték. Sőt! Alig telt el egy perc, miután kiegészültek, máris növelték előnyüket: Somogyi volt eredményes (0-2). A 14. percben Milan és Pavuk akaszkodott össze, és a bunyó végén mindketten mehettek zuhanyozni. A 17. percben szépített a Debrecen Troshin révén (1-2). A hátralévő időben a Macik megtartották előnyüket, és fontos győzelmet arattak – számolt be a DVTK.

Mayer Péter, DVTK Jegesmedvék: „Négy napon belül három győzelmet arattunk, és legyőztük a dobogó másik két fokán álló ellenfelünket, így mindenféleképpen elégedett vagyok. Ám annak külön örülök, ahogyan ma a Debrecen fölé kerekedtünk: végig domináltunk, okosan, összeszedetten, a feladatra koncentrálva játszottunk. Az, hogy ma csak két gólt ütöttünk, leginkább a Debrecen kapusának volt köszönhető, aki tényleg jól védett. Mindent összevetve a csapatmunka kiváló volt, a srácok ismét markáns teljesítményt nyújtottak, és így megszilárdíthattuk helyünket a tabella élén.”

Dmitríj Romanov, Debreceni HK: „Nem igazán sikerült azt játszani, amit szerettünk volna.Tisztában voltunk azzal, hogy ellenfelünk nagyon erős és szervezett csapat, felkészültünk a különféle játékszituációkra, de mindezt nehezen tudtuk kivitelezni. A második harmadban egy emberhátrányos szituációból kiegészülve gólt kaptunk, ami a csapatomat hosszú időre visszavetette. Úgy gondolom, a mai meccsnek az a konzekvenciája, hogy minden csapat ellen meg kell találni a módját, miként tudjuk a saját hokinkat játszani és nyerni is. Holnap újabb mérkőzést játszunk és mivel ma veszítettünk, holnap kettőzött erővel fogunk küzdeni a győzelemért.”

MOL Liga:

Újpest-HSC Csíkszereda (román) 3-1 (0-0, 1-0, 2-1)
Gól: Dósa Krisztián (29.), Kiss Dániel (57.), Eric Pance (59., emberelőnyben), ill. Kalvis Ozols (45., ee.)

Debrecen-DVTK Jegesmedvék 1-2 (0-0, 0-1, 1-1)
Gól: Vladislav Trosin (57.), ill. Galanisz Nikandrosz (29.), Somogyi Balázs (42.)

Dunaújvárosi Acélbikák-Corona Brasov (román) 6-5 (2-1, 3-1, 1-3)
Gól: Borbás Gergely (14.), Németh Péter (18., ee.), Peterdi Imre (22., ee., 39., kettős emberelőnyben), Philip Busbacher (40., ee.), Azari Zsolt (52., ee.), ill. Bíró Mátyás (5.), Mihály Árpád (33., 57.), Bíró Gergő (44., ee.), Daniel Tranca  (51., ee.)

Forrás: icehockey.hu