A Jegesmedvék fordítottak Dunaújvárosban

DAB_DVTKA címvédő DVTK Jegesmedvék együttese kétgólos hátrányból fordított és nyert a Dunaújvárosi Acélbikák vendégeként a jégkorong MOL Liga alapszakaszának hétfői játéknapján.

Jól kezdett, kélt góllal vezetett, de végül 3-2-es vereséget szenvedett a DVTK gárdájától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

A címvédő DVTK Jegesmedvék gárdáját látta vendégül ma este a Dunaújvárosi Acélbikák Jégkorong csapata. Lee Gilbert tanítványai remekül kezdték a meccset, Becze Tihamér révén már a 3. percben megszerezték a vezetést, igaz ezt követően kellett jó negyed óra, mire folytatódni tudott a játék, mert a hazaiak csatára gólörömében kitörte az egyik plexit (1-0). Szerencsére a kényszerű szünet sem törte meg a hazaiak lendületét, mert a DAB erőszakosabban, jobban játszott ellenfelénél, s ezt Becze újabb, ezúttal emberelőnyből szerzett gólja is bizonyította (2-0).

A második harmadra egy gyorsabb, összeszedettebb miskolci alakulat jött ki a jégre, míg az Acélbikáknál valahogy nyoma veszett az addigi magabiztosságnak. Ez három és fél perc elteltével az eredményben is visszaköszönt, mert egy gyengén megjátszott dunaújvárosi előnyből kontrázhatott a DVTK, mely Magosi Bálint góljával minimálisra csökkentette hátrányát (2-1). A folytatásban jobbára a DAB harmadában folyt a játék, gólt mégis akkor kaptak a mieink, amikor kijöttek a szorításból. Ehhez is egy komoly hiba, egy saját harmadban eladott korong kellett, amiből Andrew Johnston vette be Dushek ketrecét, így kezdődhetett minden elölről.

A harmadik húsz perc elején egy vitatható kiállítást kaptak a Bikák, mert túl sokan voltak a jégen, de ezt még sikerült kivédekezni. Nem sokkal később úgy tűnt, hogy a miskolciak is elcserélték magukat, a játékvezetők nem fújtak, Lee Gilbert reklamált, amit kétperces kisbüntetéssel díjaztak a bírók, s ezt a fórt már nem hibázta el a vendégcsapat, mely Magosi második góljával átvette a vezetést (2-3).

Csak sejteni lehet, hogy miért, de a játékvezetők azonnal elkezdtek kompenzálni, sorra kapták az emberelőnyöket a házigazdák, ám játékukban rengeteg volt a pontatlanság, így a Jegesmedvék megőrizték előnyüket, s végül 3-2-es győzelmet arattak.

Sikerével a miskolci együttes a tabella élére állt, megelőzve a MAC Budapestet, amely vasárnap hazai pályán kapott ki az Újpesttől.

Strenk Hunor (edző, DAB): „Igyekeztünk hangsúlyozni az első szünetben az öltözőben, hogy 2-0 után még nincs vége a meccsnek, de talán a srácok egy kicsit hátradőltek a folytatásban. Sajnálom, hogy a végjátékban nem volt játékmegszakítás, így nem tudtunk hat a négy ellen próbálkozni. Így is megvoltak a lehetőségeink. Összességében egy jó hokimeccset játszottunk, természetesen sajnálom, hogy nem sikerült pontos szereznünk. Ennyi előnyből legalább kettőt be kell lőni ahhoz, hogy az ilyen szoros meccseken győzni tudjunk.”

Doug Bradley (vezetőedző, DVTK Jegesmedvék): „Az első harmadban mutatott játékkal nem voltam elégedett, talán a pénteki mérkőzés sokat vett ki játékosaimból. A második és a harmadik harmadra sikerült felpörögnünk, és azzal már elégedett voltam. Az emberhátrányos játékunk az egész szezonban jó, ezt próbáljuk tartani. Örülök a megszerzett három pontnak.”

MOL Liga:

Dunaújvárosi Acélbikák – DVTK Jegesmedvék 2-3 (2-0, 0-2, 0-1)
Gól: Becze Tihamér (3., 11., emberelőnyben), ill. Magosi Bálint (24., emberhátrányban, 48., emberelőnyben), Andrew Johnston (38.)

Dunarea Galati – Corona Brasov 4-11 (1-1, 1-5, 2-5)
Gól: Anton-Cristian Popa (17., 52.), Krajci Róbert (36.), Flinta Botond István (41.), ill. Tomás Klempa (5.), Mihály Árpád (24., emberelőnyben, 45.), Ian McDonald (27., emberelőnyben, 45., 57.), Molnár Zsolt (30.), Bíró Gergő (31.), Richard Filip (39.), Imecs Attila (50.)