A Juvénak sikerült, az Atlético Madridnak nem

Evra_Pogba_Chiellini_440Két rangadóval zárult az európai foci hétvége, Nápolyban az olasz bajnoki címvédő Juventus vendégszerepelt, míg a spanyol bajnok Atletico Madrid Barcelonában lépett fel.

Az utóbbi időben bukdácsoló Barcelona hétközben a Spanyol Kupában az Elche kiütésével rázta fel magát és készült a vasárnapi rangadóra. Luis Enrique nem követte el azt a hibát, amit egy hete San Sebastianban elkövetett, azaz nem ültetette kispadra Neymart és Messit. Ellenkezőleg, mindketten a kezdőcsapatban kaptak helyet, sőt Ivan Rakitic és Luis Suarez is ott volt a kezdőben az Atletico Madrid ellen.

A 12. percben a teljes Barcelona támadósor benne volt az akcióban, Dani Alvestől indult a labda, majd Lionel Messi hozta játékba Luis Suarez, aki továbbpasszolt Neymarnak, a brazil csatár végül az elvetődő Moya hasa alatt helyezett az Atletico Madrid hálójába (1-0).

A 35. percben Messi szolgálta Luis Suarezt, aki könnyedén emelt a vendégek kapujába (2-0). A szünetben egyik csapat sem cserélt.

Az 57. percben Mario Mandzukics a léc alá vágta az Atletico Madrid javára megítélt tizenegyest (2-1). A szépítés után Diego Simeone pályára küldte Fernando Torrest és Raúl Garciát is, ám a vendégek nem tudtak kiegyenlíteni.

Végül a 87. percben Lionel Messi Rakiticcsel játszott össze, végül az argentin sztár helyezett a kapuba (3-1).

Primera Division, 18. forduló:

FC Barcelona-Atletico Madrid 3-1 (2-0)
Gól: Neymar (12.), Luis Suarez (35.), Messi (87.), ill. Mandzukics (57., 11-es)

Granada-Real Sociedad 1-1 (0-1)
Gól: Fran Rico (79., 11-es), ill. Carlos Vela (36., 11-es)

Real Madrid-Espanyol 3-0 (2-0)
Gól: James Rodriguez (12.), Bale (28.), Nacho (76.)
Kiállítva: Fabio Coentrao (53., Real Madrid)

Athletic Bilbao-Elche 1-2 (0-1)
Gól: San José (73.), ill. Victor Rodriguez (17.), Faycal Fajr (53.)

Nagyon fontos győzelmet aratott a Serie A 18. fordulójának zárómérkőzésén a Juventus csapata, miután 3-1-re győzött a rivális Napoli otthonában és ismét három pontos előnnyel áll a táblázat élén a második Roma előtt. A címvédő torinóiak történelmi sikert arattak Nápolyban, hiszen legutóbb több mint 14 éve nyertek a San Paoloban.

A 29. percben Tévez lövése Llorentéről pattant Paul Pogba elé, a francia középpályás pedig kapásból, 13 méterről lőtt szép mozdulattal Rafael kapujába (0-1).

A 64. percben Mertens balról érkező szögletét as középen teljesen egyedül érkező Miguel Britos lőtte Buffon kapujába (1-1).

Öt perccel később Pirlo jobbról érkező szabadrúgását Martin Cáceres lőtte közelről, kapásból a hazaiak kapujába (1-2)

Végül a 95. percben Arturo Vidal bombázott ballal, hatalmas erővel 18 méterről a hosszú felsőbe (1-3).

A római derby pontosztozkodással ért véget, így a Juventus három ponttal vezet az AS Roma előtt. Francesco Totti duplázott a Lazio ellen.

Firenzében egy őrült mérkőzésen nyert egy góllal a Fiorentina a Palermo ellen. A vendégeknél a második félidő elején lépett pályára Robin Quaison, a svéd játékos másfél perc alatt kiegyenlített a Fiorentina ellen, ám a hazaiak újabb két góllal válaszoltak a szicíliai gárdának.

Serie A, 18. forduló:

Napoli-Juventus 1-3 (0-1)
Gól: Britos (64.), ill. Pogba (29.), Cáceres (69.), Vidal (90+5.)

AS Roma-Lazio 2-2 (0-2)
Gól: Totti (48., 64.), ill. S. Mauri (25.), Felipe Anderson (29.)

Fiorentina-Palermo 4-3 (1-0)
Gól: M. Pasqual (20.), Basanta (51.), Cuadrado (64.), Joaquin (74.), ill. Robin Quaison (59., 61.), Andrea Belotti (81., 11-es)

Sampdoria-Empoli 1-0 (0-0)
Gól: Eder (49.)