A Juventus és a Leicester lépett tovább

Kasper Schmeichel kivédte a francia Steven N'Zonzi büntetőjét

Kasper Schmeichel kivédte a francia Steven N’Zonzi büntetőjét

A Juventus kettős győzelemmel, míg a Leicester City 3-2-es összesítéssel jutott be a labdarúgó Bajnokok Ligája negyedöntőjébe. Ez azt jelenti, hogy az aktuális angol, német, olasz és spanyol bajnok is ott van a legjobb nyolc között.

Leicesterben a a27. percben Jamie Vardy buktatásáért befújt szabadrúgást Ryad Mahrez kanyarította középre, a labda pedig a hosszún érkező csapatkapitány, Wes Morgan combjáról pattant a kapuba (1-0). Ezzel a góllal idegenben lőtt találatának köszönhetően összesítésben máris az angol együttes állt jobban.

Az 53. percben a sevillás Sergio Escudero távoli lökete a felső lécen csattant, az angol csapat pedig jószerivel a fordulásból gólt lőtt: az 54. minutumban Marc Albrighton 15 méterről a jobb alsóba lőtt (2-0).

A  73. percben Kasper Schmeichel védte Joaquín Correa éles szögből leadott lövését.

A 79. percben a Vitolo buktatásáért megítélt büntetőt Steven N’Zonzi hagyta ki, vagy fogalmazhatunk úgy is, hogy Schmeichel védett nagyot.

Az emberelőnyben játszó Rókák a 88. percben végleg eldönthették volna a tövábbjutás sorsát, ám Vardy ziccerben fölé vágta a labdát.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 2. mérkőzés:

Leicester City – Sevilla 2-0 (1-0)
Leicester, King Power-stadion, 31 520 néző. Vezette: Daniele Orsato (olasz)
Gól: Wes Morgan (27.), Marc Albrighton (54.)
Kiállítva: Samir Nasri (74.)
Leicester: Schmeichel – Simpson, W. Morgan, Huth, Fuchs – Drinkwater, Ndidi – Mahrez (Amartey, 90.), Albrighton – Okazaki (Slimani, 64.), Vardy.
Sevilla: Sergio Rico – Mercado (Mariano, 46.), Pareja, Rami – Iborra, Nzonzi – Sarabia (Jovetic, 46.), Escudero – Nasri, Vitolo – Ben Yedder (Correa, 68.).

A megszokott módon rendkívül agilisen játszó Dybala révén kétszer is veszélyeztetett a Juve az első tíz percben, az irányítást pedig azt követően is kezében tartotta. Ha valaki jó szándékkal nézte a Porto játékát, azt mondhatta, hogy nem az első félidőben akarták eldönteni a meccset, egy-egy pontrúgás jelenthetett volna veszélyt, de nem így történt, ráadásul kísértett a portói találkozó is. Akkor 27 percet játszottak tizenegy emberrel, most a 40. percig bírták. Egy jobb oldali szöglet után Sandro jobb alsóba tartó bólintását rossz helyre tolta Casillas, Higuaín ismétlésébe pedig kézzel vetődött bele a jobb kapufát őrző Maxi Pereira. A német játékvezető habozás nélkül leküldte a pályáról a vendégek védőjét, a megítélt büntetőt pedig Paulo Dybala higgadtan értékesítette, gyakorlatilag eldöntve a párharc sorsát (1-0).

Juventus – FC Porto 1-0 (1-0)
Torinó, Juventus Arena, 41 161 néző. Vezette: Ovidiu Hategan (román)
Gól: Paulo Dybala (42., 11-es)
Kiállítva: M. Pereira (40.)
Juventus: Buffon – Dani Alves, Bonucci, Benatia (Brzagli, 60.), Alex Sandro – Khedira, Marchisio – Cuadrado (Pjaca, 46.), Dybala (T. Rincón, 78.), Mandzukic – Higuain.
FCP: Casillas –M. Pereira, Felipe, Ivan Marcano, M. Layún – André Silva (W. Boly, 46.), André André, Danilo Pereira, Oliver Torres (Otavinho, 70.) – Brahimi (Diogo Jota, 67.) – Tiquinho.

Forrás: m4sport.hu