A Juventus felülmúlta a Real Madridot

BuffonAhogyan kedden Münchenben ugyanúgy szerdán Madridban is varázslatos futballeste volt olyan főszereplőkkel, akik a jelenlegi legmagasabb szinten űzik ezt a játékot.

Persze óriási különbség volt a két mérkőzés, a két visszavágó karakterisztikája között. Míg a bajoroknak többé-kevésbé lehetetlen küldetés volt 0-3-ról fordítani, addig a Real Madrid a mérkőzés esélyeseként lépett pályára a Juventus ellen. Az olaszoknál visszatért Paul Pogba, akivel kiegészülve tulajdonképpen összeállt a tökéletes torinói támadósor, hiszen a Marchisio, Pirlo, Pogba középpályás trió szolgálhatta ki a Tevez, Morata, Vidal csatártriót.

A BL-elődöntők sorsolása után még mindenki egy kicsit lesajnálta a Barcelona, Real Madrid, Bayern München trió mellett a Juventust, a fogadóirodák is az olasz végső győzelmére adták a legjobb oddszokat. A Juve torinói győzelme után azonban fordult a kocka.

Szerda este a madridi visszavágón egyszerű volt a képlet, a spanyoloknak gólt kellett rúgniuk a továbbjutáshoz, de az olaszoknak is kellett legalább egy gól a a biztos fináléba kerüléshez.

Pontosan ennek megfelelően alakult a játék képe, a Real Madrid kezdte jobban a mérkőzést. Voltak hazai helyzetek, ám ezekkel megbírkózott a Juve védelem. Ami már ekkor feltűnő volt, hogy Benzema kicsit visszalépett és inkább Bale-re játszották a labdát a spanyolok, míg Cristiano Ronaldónak kevesebb lehetősége maradt.

A mérkőzés elején Gareth Bale egy távoli bombaerejű lövéssel kínálta meg Gianluigi Buffont, ám a veterán kapus helyén volt és szögletre ütötte a bal felső sarokba tartó labdát.

A 22. percben a Juventus 16-osán belül Chiellini szerelte szabálytalanul James Rodriguezt, a svéd játékvezető jogosan ítélt büntetőt. Cristiano Ronaldo félmagasan a kapu közepébe lőtte a labdát (1-0). Megvolt a vezető gól, ami abban a pillanatban továbbjutást ért a Real Madrid számára.

Támadásban maradt a Királyi Gárda, nem sokkal később Karim Benzema bal alsó sarokra tartó labdáját piszkálta ki Buffon.

A Juventus a hátrány és a pillanatnyi kiesésre állás ellenére sem kezdett el kapkodni. Az olaszok labdatartó játéka nem önmagáért való volt. Kiderült, hogy zavarba lehet hozni a Real Madrid védelmét, ehhez csak annyi kellett, hogy a Juventus középpályája feljebb tolta a játékát. Mint kiderült, a „területszerzés” hatékonynak bizonyult.

Az 57. percben Prilo az oldalvonal mellől ívelt be egy szabadrúgást, Iker Casillas üggyel-bajjal kiütötte a labdát. A játékszer azonnal visszakerült a kapu elé ahol Paul Pogba lefejelte a labdát. Alvaro Morata a 11-es pontnál mellel levette, majd ballal a földre rúgta a labdát, ami így felpattanva védhetetlenül vágódott a spanyol kapuba. Casillas már csak belekapni tudott (1-1). A gólszerző spanyol játékos, aki a Real Madrid nevelése ahogyan Torinóban úgy Madridban sem ünnepelte meg a gólt és legfőképp nem ünnepeltette saját magát.

Real Madrid CF v Juventus  - UEFA Champions League Semi Final

A Juventus találatával nagyot fordult a világ. Nemcsak az történt, hogy immáron a Zebrák álltak továbbjutásra, hanem a Real Madridnak egy újabb gól már csak a hosszabbítás kicsikírására lett volna elegendő. Ennek megfelelően a hazaiak igyekeztek nagyobb sebességi fokozatba kapcsolni, ám a támadásokba rendre hiba csúszott köszönhetően a Juventus már-már tökéletes védekezésének.

Lassan kiderült a nagyon igyekvő Bale rendre elpuskázza a helyzeteit, míg a többiek Ronaldo, Isco és Benzema is beleszürkült a mezőnybe. A másik oldalon Vidal tökéletes passza után Claudio Marchiso hagyta ki a meccslabdát, az olasz játékos az elvetődő kapus mellett szerette volna eltekerni a labdát, ám Cassillasnak egy kesztyűnyivel hosszabb volt a keze. A hajrában még egy Pogba-fejest is hárított a Real Madrid kapusa.

A Real Madrid a két mérkőzés alapján éppen ennyivel, mindössze egy góllal volt gyengébb a nagyszerű csapatjátékot bemutató Juventusnál. Az olasz gárda annak ellenére, hogy szintén kitűnő egyéni képességű játékosokból áll, mégsem sztárcsapat, ám mint a példa mutatja egy BL-fináléba nem lehet véletlenül bekerülni.

A Bajnokok Ligájában ezúttal sem lesz címvédés, a Real Madridban az idei hajrára egy kicsit elfáradt Ronaldo, Kroos és Benzema is, míg Bale nagyon igyekezett, de őszintén szólva neki ebben a szezonban nem sok babér termett. Mivel a Real Madrid idén trófea nélkül marad nagy valószínűséggel a spanyol fővárosban újra kell gombolniuk a kabátot.

A berlini fináléba a Barcelona spanyol bajnokként és spanyol kupagyőztesként érkezhet, amennyiben a Copa del Rey fináléjában május 30-án legyőzi az Athletic Bilbaót. A Juventus szintén a bajnoki cím birtokában érkezhet a német fővárosba. Ami érdekesség, hogy a Coppa Italia fináléját június 7-re tervezték be, amit mindenképpen el kell halasztani. Így tehát ebben a szezonban a két csapat közül az egyiknek összejöhet a triplázás is.

A Barcelona és a Juventus legutóbb a 2002/2003-as BL szezon negyeddöntőjében játszott egymás ellen. Torinóban 1-1-es döntetlen született, Paolo Montero találatára Javier Saviola válaszolt. Az olasz kapuban természetesen Buffon állt, a katalánoknál már játszott Xavi Hernandez. A visszavágón Pavel Nedved szerezte meg a vezetést a Juventusnak, ám 13 perccel később Xavi kiegyenlített. Edgar Davids kiállítása után a Juventus a hosszabbítást emberhátrányban volt kénytelen lejátszani, ám végül a 114. percben Marcelo Zalayeta továbblőtte a torinói csapatot.

A 2003-as fináléban a Juventus gólnélküli döntetlen után büntetőkkel kapott ki az AC Milantól.

Gianluigi Buffon 1999-ben még az AC Parmával nyerte meg az UEFA Kupát, a moszkvai fináléban az olaszok 3-0-ra nyertek a Marseille ellen. Buffon 2003-ban karrierje első BL-döntőjében vereséget szenvedett, Berlinben akár meg is koronázhatja páratlan pályafutását.