A Juventus megelőzte a Barcelonát

ChielliniA Bajnokok Ligája fináléjának két résztvevője idén fej-fej mellett halad. Korábban a Juventus és a Barcelona is begyűjtötte a nemzeti bajnoki címet és mindkét gárda érdekelt hazája kupadöntőjében is.

Mivel a Coppa Italia fináléja eredetileg június 7-re volt kiírva (a BL-döntő után napra), így az olasz szövetség előrehozta az összecsapást. A római Olimpiai-stadionban a hazai pályán játszó Lazio és a Juventus lépett pályára.

A mérkőzés egy villámgyors gólváltással kezdődött, majd meglepő módon hosszabbításba torkollott a találkozó.

A 4. percben Danilo Cataldi ívelt kapu elé egy Lazio szabadrúgást, a rómaiak román csapatkapitánya Stefan Radu tíz méterről zseniálisan fejelt a bal felső sarokba (0-1).

A 11. percben a másik oldalon egy hasonló szabadrúgást Pirlo ívelt be a 16-oson belülre, Patrice Evra lefejelte a labdát, majd Giorgio Chiellini azonnal a Lazio kapujába vágta a labdát (1-1).

A 27. percben egy remek Lazio támadás végén Cataldi kapura tett labdáját Storari szedte fel. Öt perccel később Parolo 17 méterről lőtt váratlanul kapu mellé.

A 82. percben Mirolav Klose helyére Filip Djordjevics állt be, két perccel később a szerb játékos került óriási gólhelyzetbe, ám nem tudta eltenni a labdát Storari mellett. A 87. percben Prilo emelte be zseniálisan a labdát a védők mögé, a csereként beállt Matri lecsapott a labdára és a jobb alsó sarokba helyezett, ám les miatt érvénytelen volt a találat.

A 90+2. percben Carlos Tevez lőtt ígéretes helyzetből lőtt kapu fölé. Következhetett a kétszer 15 perc hosszabbítás.

A 94. percben Djordjevics távolról pörkölt kapura, a labda az elvetődő Storari mögött a bal kapufáról a jobb kapufára pattant, majd kivágódott a mezőnybe. A 97. percben Pirlo ívelte fel a labdát, Alessandro Matri a Lazio 16-osa előtt háttal a kapunak tartotta meg a labdát, majd Tevez besegítése után Matri laposan helyezett kapura, a labda végül az elvetődő Berisha bal kezéről vágódott be a hálóba (2-1).

A Juventus pontosan 20 év után nyerte meg 10. trófeáját. 1995-ben a két mérkőzéses döntőben a torinói gárda kétszer is legyőzte az AC Parmát. A csapatból Andrea Pirlo és Alessandro Matri korábban a Milannal, míg Gianluigi Buffon a Parmával volt kupagyőztes, ám a Juventusszal először hódították el a Coppa Italiát.

A Juventus tehát már begyűjtötte a nemzeti kupát is, így már a Barcelonán a sor. Érdekesség, hogy a spanyol Király Kupa fináléjában a katalánok hazai pályán játszanak az Athletic Bilbo ellen. Amennyiben a Barca is begyűjti a nemzeti trófeát a június 6-i BL-döntőben az lesz a kérdés, hogy ebben a szezonban a talján vagy a katalán csapat triplázik.