A Juventus megnyerte az első felvonást

Pirlo_Tevez_440Rendkívül magas színvonalú mérkőzést játszott Torinóban a zsinórban negyedik olasz bajnoki címét megszerző Juventus és a Bajnokok Ligája címvédő Real Madrid.

A vendégeknél sérülés miatt két kulcsjátékos Luka Modric és Karim Benzema hiányzott, míg a Juve a csapat legértékesebb játékosát Paul Pogbát volt kénytelen nélkülözni. Az igazi meglepetés az volt, hogy Massimiliano Allegri a kezdőcsapatba tette Stefano Sturarót, aki a bal oldalon igyekezett labdát szerezni és védekező középpályásként helytállni. Andrea Pirlo elfoglalta szokásos helyét a pálya közepén, ám ezúttal a karmesteri pálca helyett az olasz játékos óriási szerepet vállalt a védekezésben.

A torinói Zebrák kitűnően kezdték a mérkőzést a madridiak ellen, az rögtön kiderült, hogy a masszív olasz védelem magabiztosan állítja meg a Real Madrid szórványos támadásait. Azt már hetek óta látjuk, hogy Gareth Bale-nek nem igazán megy a játék, így rendre Cristiano Ronaldóra hárul nagyobb feladat. A 9. percben Marchisio vette észre a résbe beinduló Carlos Tevezt, aki kitűnően lőtte el a labdát Varane lábai között. Iker Casillas árnyékra vetődött, a hosszú saroknál érkező Alvaro Morata pedig a hálóba pofozta a labdát. Stílszerűen az egykori Real Madrid játékos nem különösebben ünnepelte meg egykori csapata ellen szerzett találatot.

A Juventus vezető gólja után a Real Madrid igyekezett egyre többet birtokolni a labdát. A vendégtámadásokat rendre meghiúsították az olaszok, ám az első rövidzárlat mindjárt meghozta a Királyi Gárda egyenlítő találatát. A 27. percben James Rodriguez bekerült a védők mögé, középre adott, az érkező Cristiano Ronaldo közvetlen közelről fejelt Gianluigi Buffon kapujába (1-1).

Az első félidő hajrájában adódott még egy hazai rövidzárlat, ekkor James Rodriguez két méterről fejelt a felső lécre.

A másodk játékrész elején a Real Madrid akarata érvényesült, a Juve igyekezett megoldani a feladványt és mesterien védekezett. Az 57. percben egy villámgyors kontratámadás végén a kapura törő Carlito a Real Madrid 16-osán belül elkaszálta Daniel Carvajal. A hazaiak javára megítélt büntetőt Carlos Tevez értékesítette (2-1).

A második félidő derekán Allegri a védelembe becserélte Barzaglit, míg Carlo Ancelotti Isco helyére Chicharitót cserélte be. Továbbra is kitnűen játszott mindkét csapat, a Juventus vezető gólja után ismét türelmesen játszottak a madridiak. Egy biztos a Juventus csapatjátéka és rendkívül prezíz védelme ezen a napon jobban működött. A legnagyobb helyzetet végül a csereként beállt Fernando Llorente hagyta ki. Andrea Pirlo kapu elé beívelt szabadrúgása után Llorente a földre fejelte le a labdát, Iker Casillas üggyel-bajjal és fejjel kaparintotta meg valahogy a játékszert.

A Juventusban a spanyol-spanyol (Morata-Llorente) csere után, argentin játékos helyére argentin érkezett, azaz Carlos Tevezt Roberto Pereyra váltotta.

A Juventus egy mérkőzésen le tudta győzni a BL-címvédőt és akár a döntőbe jutást is kicsikarhatja. A madridiak számára persze még nagyon értékes lehet Ronaldo torinói fejesgólja.

Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzés:

Juventus-Real Madrid 2-1 (1-1)
Torino, Juventus Aréna, 41 011 néző. Vezette: Martin Atkinson (angol)
Gól: Alvaro Morata (8.), Carlos Tevez (57., 11-es), ill. Cristiano Ronaldo (27.)
Juventus: Buffon – Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra – Pirlo – Marchisio, Sturaro (Barzagli, 64.) – Vidal – Tevez (Pereyra, 86.), Morata (Llorente, 78.).
Real Madrid: Casillas – Carvajal, Pepe, Varane, Marcelo – Sergio Ramos, T. Kroos – James, Isco (Javier Hernandez, 63.) – Bale (Jesé, 86.), Cristiano Ronaldo.