Bajnokok Ligája: a Juventus visszacsúszott az utolsó helyre

LlorenteA Bajnokok Ligája 4. fordulójában pontosztozkodással ért véget a Juventus és a Real Madrid közötti torinói rangadó. A Manchester City öt góllal tömte ki a CSZKA Moszkvát, míg a Bayern München mindössze egyetlen góllal nyert Plzenben.

Torinóban rögtön az első perctől kezdve nyíltan játszot egymás ellen a Juventus és a Real Madrid. Mindkét oldalon adódtak helyzetek, a hazaiak valamivel magabiztosabban szervezték a játékot, de a spanyolok kontrái veszélyesebbek voltak. A 41. percben Varane egy rossz ütemű becsúszás után rúgta fel Paul Pogbát. A büntető Arturo Vidal jobb belsővel vágta a bal felső sarokba (1-0). Az 52. percben Caceres labdaeladása után Karim Benzema tálalt Cristiano Ronaldo elé, aki remekül helyezett Gianluigi Buffon mellett a kapuba (1-1).

Pogba beadása után Marchisio mindkét lövését hárította Iker Casillas. A 60. percben Marcelo indította Ronaldót, aki Gareth Bale-hez passzolt, a walesi csodacsatár 18 méterről ballal kilőtte a bal alsó sarkot (1-2).

Öt perccel később Caceres beadását Fernando Llorente fejelte le a földre, a labda onnan pattant Casillas mellett a hálóba (2-2). A spanyol világbajnok csatár Madridban is bevette a Real Madrid kapuját.

Dániában a török Galatasaray már a 6. percben vezetést szerzett, a norvég Daniel Braaten sarkazott Iscan kapujába (1-0). A törökök az első félidőben két kapufát is elértek, majd a hajrában és a második félidőben is Didier Drogba veszélyeztetett, ám a Galatasaray nem tudott kiegyenlíteni.

A B csoportban a Juventus visszacsúszott az utolsó helyre, a torinóiak a hátralévő két fordulóban előbb utaznak Isztambulba, majd hazai pályán fogadják a dánokat.

A C csoportban a brüsszeli Anderlecht vendégszerepelt Párizsban. A 6. percben Thiago Motta hagyta ki a Paris Saint-Germain első helyzetét. A 27. percben Mitrovics lövését hárította Sirigu.

A második félidő elején Zlatan Ibrahimovics fejelt kapu mellé. A 68. percben Sacha Klejstan beadása után a holland Demy De Zeeuw laposan lőtt a kapu közepébe (0-1).

Két perccel később Zlatan Ibrahimovics lövése után a labda túljutott Kaminskin, majd a kapufáról kifelé pattanó labdát Zlatan pofozta a hálóba (1-1). A PSG a döntetlennel is továbbjutott.

A D csoportban a Bayern München Mario Mandzukics fejesgóljával nyert Plzenben (0-1).

Manchesterben már a 3. percben büntetőhöz jutott a City, az argentin Kun Agüero éretékesítette a tizenegyeset (1-0). A 21. percben Nasri ugratta ki Agüerót, ki kapura fordult, majd 12 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (2-0). A 30. percben Agüero adott be, majd a középen érkező Alvaro Negredo talált a CSZKA Moszkva kapujába (3-0). Az első félidő hajrájában az elefántcsontparti Seydou Doumbia szépített (3-1).

Az 51. percben Yaya Touré löbbölte be a labdát a védők mögé, Nasri a levegőből húzta le a labdát az érkező Negredónak (4-1). A 70. percben Gael Clichy rántotta le a Manchester City 16-osán belül Doumbiát, a büntető maga a sértett értékesítette (4-2). A 92. percben előbb Agüero lövését védte Igor akinfejev, majd James Milner tette vissza a labdát kapu elé, Negredó pedig az oroszok kapujába bólintott (5-2).

Athénban az Olimpiakosz a Benficát fogadta. A 6. percben Oscar Cardozo lövését hárított Roberto. A 13. percben Holebas szögletét a kapu elé berobbanó Kosztasz Manolasz fejelte a gólvonal mögé (1-0). A 44. percben Matics sarkazását fogta meg Roberto, majd a második félidő elején Markovics lövését is hárította a spanyol kapus. A 60. percben Enzo Perez jobbal levette a labdát, majd ballal pörkölt kapura, de ezt is hárította a 2010/11-ben éppen a Benficában szolgáló Roberto.

A D csoportból a Bayern München és a Manchester City is továbbjutott.

A csoport:

Sahtar Donyeck (ukrán)-Bayer Leverkusen (német) 0-0

Real Sociedad (spanyol)-Manchester United (angol) 0-0

Az állás: 1. Manchester United 8 pont, 2. Bayer Leverkusen 7, 3. Sahtar Donyeck 5, 4. Real Sociedad 1

B csoport:

Juventus (olasz)-Real Madrid (spanyol) 2-2 (1-1)
Gól: Vidal (41., 11-es), Llorente (65.), ill. Cristiano Ronaldo (52.), Bale (60.)

FC Köbenhavn (dán)-Galatasaray (török) 1-0 (1-0)
Gól: Braaten (6.)

Az állás: 1. Real Madrid 10 pont, 2. Galatasaray 4 (6-10), 3. Köbenhavn 4 (3-8), 3. Juventus 3

C csoport:

Paris Saint-Germain (francia) – Anderlecht (belga) 1-1 (0-0)
Gól: Ibrahimovics (70.), ill. D. de Zeeuw (68.)
Kiállítva: Klještan (82., Anderlecht)

Olimpiakosz (görög)-Benfica (portugál) 1-0 (1-0)
Gól: Manolas (13.)

Az állás: 1. Paris Saint-Germain 10 pont, 2. Olimpiakosz 7, 3. Benfica 4, 4. Anderlecht 1

D csoport:

Manchester City (angol)-CSZKA Moszkva (orosz) 5-2 (4-1)
Gól: S. Agüero (3., 11-es, 21.), Negredo (30., 51., 90.), ill. S. Doumbia (45., 71., 11-es)

Viktoria Plzen (cseh)-Bayern München (német) 0-1 (0-0)
Gól: Mandzukics (65.)

Az állás: 1. Bayern München 12 pont, 2. Manchester City 9, 3. CSZKA Moszkva 3, 4. Viktoria Plzen 0