A Kielt is lehajrázta a Veszprém

A Telekom Veszprém hazai pályán 26-24-re legyőzte a német THW Kiel csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.

Renato Sulic (b) és Nikola Bilyk. MTI Fotó: Kovács Tamás

A hazaiak közül ezúttal Ancsin Gábor és a francia William Accambray hiányzott a keretből, a szezont a vártnál gyengébben kezdő németeknél pedig a horvát Domagoj Duvnjak nem játszott sérülés miatt.

A meccs elején Steffen Weinhold góljainak és Andreas Wolff védéseinek köszönhetően ellépett a rendkívül gyorsan játszó vendégcsapat (3-7), ezért Ljubomir Vranjes vezetőedzőnek már a tizedik percben időt kellett kérnie.

A folytatásban is sok ziccert kihagyott a Veszprém, de Renato Sulic beállásával támadásban és védekezésben is hatékonyabbá vált a játéka (10-10). Kilenc perc után szerzett ismét gólt a Kiel, és a szünetben újra hárommal vezetett, elsősorban Wolff kapus remek, ötvenszázalékos teljesítménye miatt (12-15).

Három hazai találattal kezdődött a második felvonás, és a 38. percben – a mérkőzés során először – a vezetést is átvette a Veszprém (18-17), mert a védekezése mellett a támadójátéka is egyre jobban működött, Mikler Roland pedig kiválóan védett. Mivel a németek cserekapusa, a dán Niklas Landin is elkapta a fonalat, a korábbiaknál kevesebb gól született.

Tíz perccel a vége előtt Nagy László egyik ujja megsérült, ennek ellenére a hajrában, döntetlen állásnál visszaállt (23-23) és gólt is szerzett. A második félidőben nemcsak a csapatkapitány, hanem többek között Dejan Manaszkov, Dragan Gajic és Momir Ilic is remekül játszott, így az előző idény BL-bronzérmese nagy csatában győzött.

A THW Kiel – és egyben a mezőny – legeredményesebb játékosa Steffen Weinhold volt nyolc találattal.

Ljubomir Vranjes, a Telekom Veszprém vezetőedzője: „Nagyon elégedett vagyok a látottakkal, újabb fontos pontokat gyűjtöttünk. Úgy vélem, hogy az első félidőben sem teljesítettünk rosszul, de a helyzetkihasználásunkkal problémák adódtak. A Kiel kapusai összesen tizenhét védést mutattak be, de látni kell, hogy ők a világ legjobbjai ezen a poszton. A szünetben változtatnunk kellett a védekezésünkön, hiszen Weinhold nagyszerűen teljesített végig. A mérkőzés kulcsa a második félidő első tíz perce volt, amikor rövid idő alatt szereztünk három gólt. A szurkolók végig támogattak minket, ellenfelünkre pedig nagy nyomást helyeztek. Büszke vagyok arra, ahogy a fiúk harcoltak. Nagy győzelem ez, hiszen a THW ellen sosem lehet biztosra menni.”

Dejan Manaszkov: ­„Nagyon boldog vagyok az újabb győzelmünk miatt. Rendkívül kemény meccset vívtunk két különböző félidővel. Az elsőben sem játszottunk rosszul, de rengeteg lövést hibáztunk Wolffal szemben. Fordulás után hatékonyabban védekeztünk, s jobban összpontosítottunk a lövéseknél, ez vezetett a győzelemhez.”

Alfred Gislason, a THW Kiel vezetőedzője: „Gratulálok a Veszprémnek és a mesterének a megérdemelt két ponthoz. Kiválóan játszottunk az első félidőben, Wolff nagyszerűen védett. A 30. és a 40. perc között alábbhagyott a teljesítményünk, s ebben a szakaszban meg is fordult a meccs. Ezt követően ismét magunkra találtunk, visszajöttünk. Megvolt az esélyünk a pontszerzésre, de a büntető kimaradt. Pont nélkül távozunk, de a pozitívumokra koncentrálunk, amelyekből volt bőven.”

Steffen Weinhold: „Kiválóan kezdtük a találkozót, amiben nagy szerepe volt Wolffnak, aki remekelt az első játékrészben. A második félidő elején beragadtunk, öt perc alatt fordított a Veszprém. Fordulás után már nem volt elég erő a támadásainkhoz. Igaz, így is megvolt az esélyünk a pontszerzésre, de Mikler megakadályozta ezt a védéseivel.”

A veszprémiek jövő vasárnap a tavalyi BL-győztes lengyel Vive Kielce otthonában folytatják szereplésüket a csoportkörben.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 4. forduló:

Telekom Veszprém — THW Kiel 26-24 (12-15)

Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: Zotyin, Volodkov.
Veszprém: Alilovic – Marguc 1, A. Nilsson, NAGY L. 3, Schuch, ILIC 6, Ugalde. Csere: MIKLER (kapus), LÉKAI 5, Sulic 2, Jamali 1, Tönnesen, Blagotinsek, GAJIC 4 (1), MANASZKOV 4, TERZIC.
Kiel: WOLFF – Ekberg 3, WEINHOLD 8, WIENCEK 3, Zarabec 3, L. Nilsson 2, Frend-Öfors. Csere: Landin (kapus), Dissinger 1, Bilyk 3, R. TOFT HANSEN, Rahmel, Vujin 1, Dahmke, Zeitz.

Patrick Wiencek és Nagy László. MTI Fotó: Kovács Tamás

A selejtező harmadik körében a Balatonfüred

A Balatonfüredi KSE hazai pályán 28-19-re legyőzte az izlandi Valur Reykjavík csapatát a férfi kézilabda EHF Kupa-selejtező második fordulójának vasárnapi visszavágóján, így kettős sikerrel jutott tovább.

A párharc első mérkőzésén – amelyet szombaton rendeztek, szintén Balatonfüreden – a magyar csapat ötgólos előnyt szerzett. Kemény László és Zdolik Bence a visszavágón sem léphetett pályára, a cseh Stanislav Kasparek pedig sérülten vállalta a játékot.

Jobban kezdett az izlandi bajnokcsapat (4-2), de Fazekas Nándor és Szita Zoltán vezérletével felzárkózott, majd fordított a Balatonfüred (7-10). A magyar együttes a negyedik meccsét játszotta nyolc nap alatt, a fáradtság miatt a játékosok összpontosítása nem volt tökéletes, de a továbbjutás nem forgott veszélyben, mert a Valur helyzetkihasználása sem volt hatékony (11-14).

Az izlandiak több mint négy percig nem tudtak gólt dobni a második felvonásban, mert Fazekas bravúrosan védett, ebben az időszakban eldőlt a mérkőzés. Támadásban némileg megtorpantak a fürediek, de cserekapusuk, Andó Arián is kiválóan teljesített, így nem csökkent számottevően a különbség (15-21), és az EHF Kupa selejtezőjében szabadkártyával indult magyar csapat magabiztosan jutott tovább.

A mezőny legeredményesebb játékosa Szita Zoltán volt hét góllal, a fehérorosz Artur Karvatszki ötször volt eredményes, csakúgy, mint az északiaknál Magnus Magnusson.

EHF Kupa-selejtező, 2. forduló, visszavágó:

Valur Reykjavík (izlandi) — Balatonfüredi KSE 19-28 (11-14)

Továbbjutott: a Balatonfüred, kettős győzelemmel, 55-41-es összesítéssel.

1. mérkőzés:
Csurgói KK — RK Dubrava (horvát) 33-24 (15-14)

A visszavágót jövő szombaton játsszák Zágrábban.

A CYEB Budakalász és a Grundfos Tatabánya az utolsó, harmadik fordulóban kapcsolódik be a selejtezőbe.

Forrás: MTI/Vehirsport.hu