A Kisvárda kiejtette a Ferencvárost

A legutóbbi három kiírásban győztes Ferencváros nagy meglepetésre már a legjobb 64 között búcsúzott a labdarúgó Magyar Kupában: a bajnokságban jelenleg második helyen álló zöld-fehérek az NB II-ben második Kisvárda vendégeként kaptak ki 1-0-ra.

A kisvárdaiakat feldobta, hogy nagyszerűen előkészített pályán tétmeccset játszhatnak a Fradival. Megvalósult amit Kondás Elemér kért, felszabadultan futballozott a bajnokikhoz képest itt-ott más összetételben szereplő várkerti sereg. Talán az első negyedóra után volt öt perc, amikor a Fradi átvette az irányítást, amit Sztefan Szpirovszki a kapu bal oldalát kevéssel elkerülő szabadrúgása jelzett a leginkább.

Aztán jöttek a várdaiak percei: rajzolnivalóan szép támadás után Lukács Rajmond a kapufára fejelte a labdát, aztán Délczeg Gergely került ziccerbe, de kivárt egy ütemet, így Dibusz Dénesbe lőtte a labdát, majd Lukács ugrott ki ismét, és ha határozottabb, akkor kiharcol egy tizenegyest Batik Bencével szemben, vagy góllal fejezi be az akciót, így viszont Dibusz újra védett.

A 37. percben Horváth Zoltán fedezte a labdát az ötösön, háttal a kapunak Otigbával szemben, majd amikor kapura fordult vele, a ferencvárosi védő lerántotta. A tizenegyesből a sértett jobbal a kapu bal oldalába bombázta a labdát (1-0).

A szünetben kettőt cserélt a Fradi, majd nem telt el tíz perc, és a harmadikat is kellett használni. Lovrencsics Gergő és Hej Viktor fejelt össze a várdai tizenhatoson belül, mindkét egészségügyi stáb jelezte a cserét, Lovrencsicsből nyilván előtörhettek a májusi kupadöntő kellemetlen emlékei, így őt a születésnapos Böde Dániel váltotta. Hej Viktor viszont, miközben ömlött a vér a fejéből, kitartott a folytatás mellett, így Kósa Jenő csapatorvos a kispadnál négy öltéssel összevarrta a sebet.

Önfeláldozóan védekezett a házigazda, a 87. percben Hej Viktor pedig végleg eldönthette volna a továbbjutás sorsát, de a kivetődő Dibuszba lőtt.

Kondás Elemér, a Kisvárda vezetőedzője: „Nagyon szép győzelmet arattunk, kiváló ellenféllel szemben. A Fradi ugyan az ország egyik legjobb csapata, de ezen a meccsen minden csapatrészben felülmúltuk, és jóval több helyzetünk volt. Hamarabb is eldönthettük volna a továbbjutás sorsát, de azt sem bánjuk, hogy csak egy góllal nyertünk.”

Thomas Doll, a Fewrencváros vezetőedzője: „Megérdemelt a Kisvárda továbbjutása, miközben csapatom szereplését illetően nagyon csalódott vagyok. Voltak játékosok, akik féltek a saját szerepvállalásuktól vagy féltek belemenni keményebb párharcokba. Azt kell mondanom, nem láttam különbséget az élvonalbeli és a másodosztályú csapat között. Eljátszottunk a gondolattal, hogy zsinórban negyedjére is megnyerjük a kupát, ez már nem sikerülhet.”

Magyar Kupa, 7. forduló (a 32 közé jutásért), az élvonalbeli csapatok mérkőzései:

Kisvárda (II.)-Ferencvárosi TC 1-0 (1-0)
Gól: Horváth Z. (37., 11-es)
Kisvárda: Molnár-Farkas – Vári B., Rjasko, Papucsek – Lucas – Melnik, Délczeg, Misic (Heffler N., 91.), Hej – Horváth Z. (Gosztonyi, 81.), Lukács R. (Ilics, 69.).
Ferencváros: Dibusz – Batik (Botka, 46.), Otigba, Blazic, Pedroso – Leandro – Lovrencsics G. (Böde, 53.), Szpirovszki, Sternberg (Moutari, 46.) – Kundrák, Paintsil.

Tiszaújváros (III.)-Haladás 1-1 (1-0, 1-1, 1-1) – tizenegyesekkel: 3-1
Gól: Illés Gábor (41.), ill. Schimmer Szabolcs (90.)

Monori SE (III.)-Debreceni VSC 2-3 (0-0)
Gól: Sági Milán (73.), Tóth Ádám (83.), ill. Danilo Sekulic (48., 53.), Bíró Péter (51.)

Balassagyarmati VSE (III.)-Diósgyőri VTK 0-1 (0-0)
Gól: Tóth Barnabás (55.)

FC Dabas (III.)-Videoton FC 0-4 (0-3)
Gól: Marko Scepovic (22.), Szabó Bence (38., 90+2., 11-es), Tamás Krisztián (40.)

Forrás: kisvardafc.hu/MLSZ