A listavezetőt is legyőzte a Fehérvár AV19

Fotó: GEPA pictures/ Felix Roittner

A Fehérvár – a Znojmo pénteki legyőzését követően – vasárnap 4-2-re nyert a listavezető Salzburg ellen az osztrák jégkorongliga (EBEL) középszakaszának felsőházában.

Kógerék helyenként felszabadult játékkal és kiváló kapusteljesítménnyel 4-2-re legyőzték a középszakaszban eddig veretlen Salzburgot és bebiztosították a pályaelőnyt a rájátszás első körében.

A második harmad elején Kóger Dániel került helyzetbe a kapuhoz közel, elsőre még hárított Brückler, de az ismétlésnél már tehetetlen volt (1-0). Ezután Rajna Miklós percei következtek, a fehérvári kapus szenzációs bravúrokat bemutatva őrizte az előnyt egészen a 26. percig, amikor Raffl maradt bántóan üresen és kilőtte a bal felsőt (1-1).

Lendületbe jöttek a Bikák, de Rajna jól állt a lábán. A 33. percben újra a fiatalok – Németh és Erdély – lódultak meg, végül előbbi passzolt keresztbe az érkező Magosi Bálinthoz, aki be is verte a ziccert (2-1). És itt még nem volt vége! Előbb Beach ugyan eltrafálta a kapuvasat, de két perccel a középső harmad vége előtt Sarauer Kógerhez játszott, aki belőtte a ziccert (3-1).

A 49. percben aztán eldőlt a találkozó. Emberelőnybe kerültünk, Bartalis pedig tökéletes passzt adott a kapu elé berobbanó Brandon Marinónak, aki közvetlen közelről meglőtte a negyediket (4-1). Az utolsó tíz perc már igazi gálát hozott, a Volán-akciókat látva felváltva ollézott és tombolt a fehérvári szurkolósereg.

Fél perccel a vége előtt Konradsheim góljával ugyan közelebb jött a Red Bull, de ez már senkit sem zavart (4-2).

A Fehérvár AV19 kivívta a pályaelőnyt a rájátszás első körében.

Rob Pallin (Fehérvár AV19): – Nagyszerű érzés, hogy elértük a célunkat és pályaelőnnyel kezdhetjük a rájátszást. Nem foglalkoztunk azzal, hogy milyen összeállításban érkezik a Salzburg, mindig, mindenki ellen a legjobbunkat akarjuk hozni, így volt ez ma is. A jelszavunk: játssz keményen! Nagyon büszke vagyok a srácokra, mert akár győzünk, akár veszítünk, mindig keményen harcolunk. Ezt kell folytatnunk a továbbiakban is és akkor komolyan számolni kell velünk a playoff-ban.

Daniel Ratushny (Red Bull Salzburg): – Nagyon jó mérkőzés volt, gratulálok a Fehérvárnak a győzelemhez. Elégedett voltam azzal, amit láttam, a fiataljaink keményen és jól jégkorongoztak, számos helyzetet alakítottak ki, igaz, még nincs meg a kellő rutinjuk, hogy be is lőjék ezeket. Van még egy meccs a középszakaszból, de már péntekre készülünk, jó, hogy tudunk egy kicsit pihenni a rájátszás előtt, mert nehéz és hosszú szezon van mögöttünk.

EBEL, középszakasz:

Fehérvár AV19-Red Bull Salzburg 4-2 (0-0, 3-1, 1-1)
Gól: Kóger (21., 38.), Magosi (32.), Marino (49.), illetve Raffl (26.), Konradsheim (60.)

Azzal, hogy a székesfehérváriak az alapszakasz eredményei alapján a felsőházba kerültek, a középdöntős szereplésüktől függetlenül bejutottak a negyeddöntőbe.

Forrás: albavolanhockey.hu