A Liverpool újabb veresége

foci_Hull City, Alfred N'Diaye, AFP

A francia Alfred N’Diaye első Hull Cityben szerzett gólját ünnepli. Fotó: AFP

A januárban csak egy meccset nyerő Liverpool február első meccsén sem szerzett pontot. A Hull City saját otthonában verte 2-0-ra a Vörösöket.

Miután a Chelsea simán legyőzte a Stamford Bridge-en a vendég Arsenalt, az maradt a szombat délután fő kérdése, vajon a Tottenham és a Liverpool képes-e tartani a lépést az éllovas Kékekkel, vagy Antonio Conte csapata még jobban elhúz üldözői elől. Elviekben a Liverpoolnak akadt könnyebb dolga, hiszen a kiesőjelölt Hull City otthonába utaztak. Viszont januárban a Vörösök csupán egyetlen meccset tudtak nyerni, a negyedosztályú Plymouth-nál bizonyultak jobbnak.A Hull City bízhatott abban, hogy a legutóbbi négy alkalomból, amikor a Liverpoolt fogadták a PL-ben, csak egyszer kaptak ki, kétszer viszont nyertek.

Jól kezdte a meccset a Liverpool, de sok elrontott passz tördelte a játékot. A tizedik percre kezdett kialakulni a játék képe: a Klopp-hadsereg elleni legalkalmasabb taktikát választotta a Hull, azaz visszaálltak és kontrákra építettek. A Vörösök viszont – miként a szezon korábbi szakaszaiban – nem nagyon tudtak mit kezdeni a felállt védelemmel. Az első húsz percben a Liverpool nyomott jobban, de fölénye meddőnek mutatkozott. A félidő végén egy szöglet utáni kavarodást használtak ki a hazaiak: a Hullban debütáló Alfred N’Diaye kotorta be a labdát.

A második játékrészt is a Hull kezdte jobban, az első két percre odaszögezte a vendégeket a kapujukhoz. Aztán fordult a kocka, sorozatban háromszor rúgott szögletet a Liverpool. Klopp biztos ordítozott egy sort az öltözőben, cserére viszont nem szánta el magát. Az 56. percben közel került a gólhoz a Liverpool: Lallana ívelte be a labdát, Mané próbált fejelni, de Jakupovic kapus végül ki tudta tolni a léc fölé. A 61. percben aztán egy szabadrúgást ívelt be a Liverpool, felborították Firminót a tizenhatoson belül (büntetőt mondjuk nem ért), majd kétszer is blokkba lőtték a Vörösök a labdát. A Liverpool egyre többet támadott, de sem Milner, sem Coutinho nem tudott betalálni. Klopp beküldte Can helyére Daniel Sturridge-ot. Már a játékosokon is látszott, szenvednek attól, hogy semmi nem jön össze.

A meccs hajrájára Origit is bevetette a vendégek német szakvezetője, de jött a kegyelemdöfés: egy saját tizenhatosáról kapott indítást szépen vezetgette az exevertonos Omar Niasse, a kijövő Mignolet lábai között pedig begurította a labdát. 84. perc, 2-0, ez maradt a végeredmény. Klopp pedig beviharzott egyből az öltözőbe.

Továbbra is gödörben a Liverpool, így a Tottenham lehet az egyetlen az élbolyból, mely valamilyen szinten tarthatja a lépést az éllovas Chelsea-vel. A Hull pedig – továbbra is remek ’Pool elleni hazai mérleggel – egyre biztatóbban játszik, akár benn is maradhatnak.

Ha vasárnap a Manchester City legyőzi a Swansea-t, akkor Pep Guardiola csapata rögtön átugorja a Liverpoolt és az Arsenalt is, a City tovább üldözheti a Tottenham Hotspurt.  Egy hét múlva a Liverpool látja vendégül a Tottenham gárdáját.

A londoni Selhurst Parkban az első félidőben eldőlt mindet, a sereghajtó Sunderland alaposan „megtréfálta” a házigazda Crystal Palace-t. A 9. percben egy vendégszabadrúgás után Lamine Koné fejelt kapura, Hennessey kapus könnyedén húzhatta volna le a labdát, ám egy Sunderland játékos „megtámadta” a walesi kapust, aki kiejtette a labdát, majd a leggyorsabban eszmélő Koné tette be a labdát a Crystal Palace hálójába (0-1).

A 43. percben Didier N’Dong szerzett labdát a Crystal Palace térfelén, majd 22 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (0-2). A hosszabbítás három perc alatt két újabb gólt szereztek a vendégek: előbb Adnan Januzaj letette a labdát Jermain Defoe-nak, aki ballal kilőtte a bal alsó sarkot, 113 másodperccel később a jobb szélen felfutó Defoe kapta meg, aki a nyakán lógó védő ellenére kapura fordult és ballal ismét a bal alsó sarokba helyezett (0-4). A 34 éves csatár legutóbb a Liverpool ellen duplázott, igaz, akkor kétszer büntetőből vette be Mignolet kapuját. Érdekesség, hogy Defoe szeptember 24-én is két gólt lőtt a Crystal Palace ellen, ám akkor a vendégek végül 3-2-re győztek a Fény stadionjában (Stadium of Light).

Romelu Lukaku. Fotó: sportinglife.com

Romelo Lukaku. Fotó: sportinglife.com

Az Everton 6-3-ra nyert az AFC Bornemouth ellen, a hazaiaknál Romelo Lukaku négyszer vette be Artur Boruc kapuját, a vendégeknél a norvég Joshua King duplázott. Az Everton utoljára 2015. november 1-én rúgott hat gólt, akkor a Sunderland volt az áldozat (6-2).

Premier League, 24. forduló:

Chelsea – Arsenal 3-1 (1-0)
Gól: Marcos Alonso (13.), Eden Hazard (53.), Cesc Fabregas (85.), ill. Olivier Giroud (90.)

Crystal Palace – Sunderland 0-4 (0-4)
Gól: Lamine Koné (9.), Didier N’Dong (43.), Jermaine Defoe (45+1., 45+3.)

Everton – AFC Bournemouth 6-3 (3-0)
Gól: Romelo Lukaku (1., 29., 83., 84.), J. McCarthy (23.), R. Barkley (90.), ill. Joshua King (59., 70.), Harry After (90.)

Hull City – Liverpool 2-0 (1-0)
Gól: Alfred N’Diaye (44.), Omar Niasse (84.)

Southampton – West Ham United 1-3 (1-2)
Gól: Manolo Gabbiadini (12.), A. Carrol (14.), Pedro Oblang (44.), M. Noble (52.)

Watford – Burnley 2-1 (2-0)
Gól: T. Deeney (10.), M. Niang (45.), ill. A. Barnes (78., 11-es)
Kiállítva: J. Nedrick (6., Burnley)

West Bromwich Albion – Stoke City 1-0 (1-0)
Gól: James Morrison (6.)

Tottenham Hotspur – Middlesbrough 1-0 (0-0)
Gól: Harry Kane (58., 11-es)