A MAC Budapest kétgólos hátrányból fordított Pesterzsébeten

Kiss Gábor és Szappanos Dávid. Fotó: icehockey.hu

A második helyen álló MAC kétgólos hátrányból fordított, és győzött a tabellán nyolcadik Ferencváros vendégeként a jégkorong MOL Liga keddi mérkőzésén.

Negyedik alkalommal csapott össze a két együttes az idei szezonban, eddig kilencből nyolc pontot a ligaújonc szerzett meg. A zöld-fehéreknek ezúttal sem volt könnyű dolga, hiszen Mach és Kovács is hosszú időre kidőlt sérülés miatt, Fliszár pedig kétmeccses eltiltását tölti.

Jól indított a házigazda, 13 másodperccel a kezdés után már 1-0-t mutatott az eredményjelző, Joona Manninen köszönt be Bálizsnak, előtte Kiss és Hietamaki is korongba ért. Erre az ötödik perc elején válaszolt Terbócs István, Bödök jegyzett gólpasszt, de nem tartott sokáig a döntetlen, Kiss Gábor állította vissza az egygólos hazai vezetést. Manninen a 13. percben, emberelőnyben szerezte meg második gólját egy mamutról kijövő korongból, így az első harmad végén kétgólos FTC-vezetésnek örülhetett a közönség (3-1).

A második harmad elején három büntetést is összeszedett a hazai gárda, kettőt ráadásul egyszerre ítéltek a játékvezetők, így a MAC kettős előnybe került. Ezt a lehetőséget Ian McDonald váltotta gólra, amikor a 25. percben Klempa átadása után a kék vonalról bombázott Ágoston kapujára. A meccs felénél Erdélyi büntetése révén ismét a vendég együttes került létszámfölénybe, ebből a lehetőségből pedig Jeffrey Hayes egyenlített. A fordítás a 34. percben jött el, Klempa indította McDonaldot egy láb között átadott koronggal a semleges harmadban, a kanadai bevitte az FTC harmadába a korongot, keresztpassza Pozsgai Tamást találta jó helyzetben, aki a hálóba lőtt.

A meccs harmadik húsz percében már teljes mértékben a MAC akarata érvényesült, bár itt már mindössze egy gól született. Az 51. percben Hayes szerezte meg saját maga második, csapata ötödik gólját. Ezt követően kétszer is előnyben játszhatott a házigazda, de kapusa lehozatalával sem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez, így a MAC sima három ponttal távozott Pesterzsébetről.

Greg Lindqvist, FTC: „Jó mérkőzést játszottunk, véleményem szerint egy döntetlen is kijöhetett volna a mai meccsből. A második harmad megpecsételte a sorsunkat, nekünk 27 másodperc kettős emberelőny jutott, nekik két teljes perc. A harmadik harmadban mindent megpróbáltunk, de végén sajnos nem befelé pattant a korong, hanem kifelé. Koncentrálunk a pénteki és vasárnapi meccsre. Menni kell tovább, ha ott akarunk lenni a legjobb 6-ban.”

Majoross Gergely, MAC: “Az első harmadban nem azt a rendszert játszottuk, amit megbeszéltünk, a Fradi kihasználta ezt. Aztán a második harmadban már úgy játszottunk, ahogyan elterveztük, előnyben és hátrányban jól dolgoztunk. Gyakorlatilag ezzel sikerült a három pontot megszerezni.”

MOL Liga:

Ferencváros-MAC Budapest 3-5 (3-1, 0-3, 0-1)
Gól: Joona Manninen (1., 13., a másodikat emberelőnyben), Kiss Gábor (6.), ill. Terbócs István (5.), Ian McDonald (25., kettős emberelőnyben), Jeffrey Hayes (31., emberelőnyben, 51.), Pozsgai Tamás (34.)

1.  DVTK Jegesmedvék          25 17  4   2   2 117-66  61 pont
2.  MAC Budapest              27 17  3   3   4 114-73  60
3.  Fehérvár AV19             27 14  2   2   9 103-84  48
4.  Debrecen                  26 10  3   3  10  80-80  39
5.  UTE                       25  9  5   1  10  79-69  38
6.  Dunaújvárosi Acélbikák    26  8  1   3  14  74-95  29
7.  HSC Csíkszereda           26  6  3   4  13  74-99  28
8.  Ferencváros               26  7  1   4  14 76-104  27