A MAC Budapest nyert Újpesten

MAC_UTEA tabellán második MAC hosszabbítás után legyőzte az Újpestet a jégkorong MOL Liga keddi mérkőzésén.

A találkozót a Megyeri úton rendezték, mivel a Tüskecsarnokban még nem volt játékra alkalmas állapotban a jég a vasárnap véget ért asztalitenisz World Tour-viadal miatt.

Mindkét oldalról hiányoztak alapemberek, Újpesttől a nemrég menesztett, korábbi csapatkapitány, Teemu Elomo, Karol Csányi és Gröschl Tamás is, a MAC-tól pedig Drew Olson és az eltiltott Nagy Krisztián.

A ligaújonc fokozatosan építette ki mezőnyfölényét már a kezdőbedobástól, ez végül a 17. percben érett góllá, Pozsgai Tamás tette el Pleszkán mellett saját kipattanóját. Ezt követően a kakaskodásé volt a főszerep a szünetig, előbb Terbócs akadt össze a DAB-tól nemrégiben Újpestre szerződő Bushbacherrel, majd Peter Huba került összetűzésbe a MAC szlovákjával.

A második játékrész elején a Kiss fivérek közül előbb Ákos, majd Dániel kapott két percet, a MAC pedig a rövid kettős előnyben ugyan nem, de az UTE aktuális kapitányának büntetése alatt már betalált. Saarenpaa passzolt a kapu elé, ahol Roczanov Dezső játszotta üresre magát, majd remekül ért bele a korongba.

A harmadik harmad viszont az Újpest számára indult jobban, Hegyi Ádám lövése fél perccel a kezdés után pattant át Bálizs lába között. A játékrész feléhez közeledve ismét előnyben növelhette volna kétgólosra előnyét a MAC, de Pleszkán egyik védése után a sípjába fújt a játékvezető, így hiába csorgott be utána a korong, nem volt érvényes találat. Nem úgy öt perccel később a másik oldalon, ahol kettő az egy ellen támadhatott az UTE, végül Eric Pance egyenlített.

A hosszabbítás első másfél percében a MAC kapuja előtt alakultak ki meleg helyzetek, de a játékmegszakítás után fordult a kocka, Tokaji lőtt takarásból, korongja elzúgott a kapuj mellett, de a palánkról a másik oldali vas mellé pattant vissza, ahol Niko Saarenpaa azonnal kapcsolt és a hálóba emelt mielőtt Pleszkán átért volna. Így egy pontot veszített Majoross Gergely együttese az ötödik, Újpest ellen, négy pont lemaradással áll a DVTK mögött a tabella második helyén.

MOL Liga:

MAC Budapest-UTE 3-2 (1-0, 1-0, 0-2, 1-0) – hosszabbítás után
Gól: Pozsgai Tamás (17.), Roczanov Dezső (25., emberelőnyben), Niko Saarenpaa (62.), ill. Hegyi Ádám (41., emberelőnyben), Eric Pance (54.)

9.  Corona Brasov            43  6   2   2  33  93-220  24

Az első két helyezett bejutott az elődöntőbe, a 3-6. helyezettek pedig az elődöntőbe jutásért játszanak.

Újra indul a MOL Liga TV

A MOL Liga és a MJSZ vezetősége örömmel értesíti a kedves Sporttársakat és jégkorong kedvelőket, hogy a MOL Liga alap és rájátszási szakaszából több mérkőzés hamarosan a Jégkorong Szövetség hivatalos Youtube csatornáján is nyomon követhetővé válik.

Az online szolgáltatás 15, a csapatvezetőkkel közösen kiválasztott mérkőzést fog közvetíteni, melyek riporteri és kommentátori feladatait a szakmai rátermettségüket számos alkalommal bizonyító Hetthéssy Zoltán és Léderer Ákos páros fogja ellátni.

01.29 péntek, 18:00: UTE – Ferencvárosi TC

01.31 vasárnap, 18:030: Debreceni HK – Ferencvárosi TC

02.02 kedd, 18:30: Fehérvár AV19 – Debreceni HK

02.04 csütörtök, 19:00: Ferencvárosi TC – DVTK Jegesmedvék

02.06 szombat, 18:30: DVTK Jegesmedvék – Fehérvár AV19

Forrás: icehockey.hu