A MAC nyerte a fővárosi rangadót

FTC_MACDunaújváros hosszabbításban győzte le 8-7-re a házigazda Debrecent a jégkorong MOL Liga pénteki játéknapján, amelynek során a címvédő és listavezető DVTK Jegesmedvék meglepetésre kikapott a vendég HK Beogradtól.

A MAC Budapest négy góllal nyert a Ferencváros ellen. Pesterzsébeten már második percben megszerezte a vezetést, a sokszoros válogatott Kovács Csaba révén. A bekapott gól azonban felrázta a Ferencvárost, és bár Jereme Tendler szólója végén még kimaradt a ziccer, ám Jaborník lövésével a játékrész felénél egyenlítettek a zöld-fehérek. Ez azonban olyannyira nem vetette vissza a MAC Budapestet, hogy alig egy perccel később Schmál Kristóf emberhátrányban is befejezett egy kontrát, ezzel újra a vendégeknél volt az előny.

A második húsz perc elején a MAC egyértelműen átvette az irányítást, és kevesebb, mint negyedóra alatt négyszer is bevette Soós kapuját. A 38. percben Carter Shinkaruk törte meg a gólcsendet, ám másfél perccel a második szünet előtt érkezett Könczei Áron, és visszaállította az ötgólos különbséget.

A záró harmadban mindössze 24 másodperccel a kezdés után Nagy Krisztián is beköszönt, végleg lezárva minden nyitott kérdést. a zöld-fehéreknek Shinkaruk és Tendler góljaival még sikerült kozmetikázni az eredményen, a pontszerzés azonban ezúttal sem jött össze.

A MAC magabiztos, 8-4-es győzelmet aratott, és előrelépett a tabella harmadik helyére, míg az FTC tizenkét meccsel az alapszakasz vége előtt továbbra is a kilencedik.

Folytatás vasárnap 18 órától, Pesterzsébeten, a listavezető DVTK Jegesmedvék ellen.

MOL Liga

Ferencváros – MAC Budapest 4-8 (1-2, 1-5, 2-1)
Gól: Heinrich Jabornik (10.), Carter Shinkaruk (38., 42.), Jereme Tendler (57.), ill. Kovács Csaba (2.), Schmál Kristóf (11., emberhátrányában), Nagy Krisztián (23., 37., 41.), Somogyi Balázs (26.), Pozsgai Tamás (32., emberelőnyben), Könczei Áron (39.)

Debreceni HK – Dunaújvárosi Acélbikák 7-8 (2-1, 1-3, 4-3, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Godó Dániel (2.), Szergej Piskunov (15.), Martin Saluga (36., 55.), Hári Norbert (42.), Valerii Sadikov (52., emberelőnyben), Berta Ákos (55.), ill. Borbás Gergely (20., emberelőnyben), Jere Ölander (28., 65.), Azari Zsolt (34., 38.), Danyil Kaskov (44.), Becze Tihamér (46.), Keegan Dansereau (57.)

DVTK Jegesmedvék – HK Beograd 3-5 (0-1, 1-2, 2-2)
Gól: Jarko Leppanen (40., emberelőnyben), Peter Sakaris (51., 55. – mindkettő emberelőnyben), ill. David Arvay (18.), Dimitrije Filipovic (27.), Daniel Despotic (29., kettős emberelőnyben), Nemanja Vucurevic (56., 60.)

1.  DVTK Jegesmedvék            27 17   3   2   5 102-60  59 pont
2.  UTE                         27 17   3   1   6 102-70  58
3.  MAC Budapest                26 17   2   2   5 112-60  57
4.  Corona Brasov               31 15   4   1  11 107-90  54
5.  Dunaújvárosi Acélbikák      28 15   2   2   9 109-80  51
6.  Debrecen                    27 12   1   2  12 108-89  40
7.  Dunarea Galati              30  8   4   3  15 87-122  35
8.  Fehérvári Titánok           26  4   7   6   9  80-97  32