A Magyar Kupában kikapott a Ferencváros!

csakvar_ftcA Ferencváros a szerdai visszavágón 4-3-ra kikapott a másodosztályú Csákvár otthonában, ennek ellenére továbbjutott a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjéből. Az MTK Budapest hazai pályán kapott ki a Békéscsabától és így kiesett.

A mérkőzés előtt a hazaik számára az volt a fontos, hogy a visszavágón mindenképpen szerezzenek gólt a Ferencváros ellen. Ezt a tervet alaposan túlteljesítette a Csákvár FC, hiszenToldi Gábor csapata négyszer vette be Jova Levente kapuját.

A 8. percben Leandro parádés ívelését Böde Dániel csúsztatta a tizenhatoson belülről a bal alsóba (0-1). 38. percben A egy bal oldali beadást Molnár Tibor fejelt a kapu jobb oldalába (1-1). Három perccel később Lakatos cselezett a Csákvár tizenhatosának közepe felé, majd külsővel Pintér Ádámhoz tálalt, aki egy labdaátvétellel két védőt vágott el és higgadtan, 17 méterről a jobb alsóba lőtt (1-2).

A szünetben hazai oldalon Bakos Szabolcs váltotta Kocsis Gábort, míg a vendégeknél Michal Nalepa helyére állt be Emir Dilaver.

csakvar_fradi

Az 54. percben Böde csapta be avédőjét, majd ziccerben, az ötös vonalánál a mellette futó Hajnal Tamáshoz passzolt, aki a hálóba gurított (1-3). Egy perccel később egy jobb oldali beadás után Nyilasi Bálint közelről szépített (2-3). Az 58. percben Domján Attila lőtte ki 18 méterről a bal felső sarkot (3-3).

A 65. percben Thomas Doll kettős cserét határozott el: Böde és Hajnal helyére Haraszti Zsolt és Haris Attila állt be.

A Fradi.hu közvetítése szerint a 81. percben Nyilasi Bálint szerezte a Csákvár győztes találatát, ám az MLSZ jegyzőkönyve szerint Dilaver még beleért a lövésbe, így öngólnak könyvelték el a találatot (4-3).

A Ferencváros utoljára a nyáron a Zseljeznyicsartól kapott ki az Európa Liga selejtezőjében.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó:

Csákvár (II.)-Ferencváros 4-3 (1-2)
Gól: Molnár Tibor (38.), Nyilasi Bálint (55.), Domján Attila (57.), Emir Dilaver (81., öngól), ill. Böde Dániel (8.), Pintér Ádám (41.), Hajnal Tamás (54.)

Továbbjutott: 7-5-ös összesítéssel a Ferencváros.

– Úgy tűnik, páran nem értették meg, hogy ezt a találkozót kötelezően meg kellett volna nyernünk – mondta Thomas Doll. – A válogatott mérkőzései miatt két hétig nem játszottunk tétmérkőzést, de erre nem foghatjuk ezt a vereséget. A labdarúgás futásból, küzdelemből és harcból áll, ezt ezen a mérkőzésen most a Csákvár mutatta be, így megérdemelten győzött.