A magyar válogatott döntetlennel jutott ki a világbajnokságra

SVK_HUNA magyar női kézilabda-válogatott 24-24-es döntetlent játszott Szlovákia vendégeként a világbajnoki selejtező szerdai visszavágóján Pozsonyban, így 52-43-as összesítéssel kijutott a decemberi németországi tornára.

A magyar együttes a debreceni első mérkőzésen megszerzett kilencgólos előnye tudatában némileg kapkodóan kezdte a visszavágót, több helyzetet kihagyott. A vendégek első találatát Görbicz Anita szerezte hétméteresből a nyolcadik percben (2-1), ugyancsak ő lőtte azt a gólt, amellyel először vezetett a magyar csapat (3-4).

A hazaiak ezúttal is Martina Skolkova vezérletével igyekeztek tartani magukat. A 23. percben háromgólos hátrányban voltak (6-9), de a szünetig felzárkóztak (10-11), mert egyik oldalon sem volt hatékony a védekezés.
Jól kezdte a második felvonást a magyar együttes (13-16), de játéka színvonalát nem tudta fenntartani, ezért a szlovákok fordítottak (18-17).

A hajrában ismét elléptek a magyarok (20-23), de rendkívül hullámzó teljesítményük miatt előnyüket ezúttal sem tudták megtartani.
A szlovákok legeredményesebb játékosa, Skolkova hat góllal zárt.

A világbajnokság sorsolására június 27-én 14 órától Hamburgban kerül sor.

Női vb-selejtező, visszavágó:

Szlovákia — Magyarország 24-24 (10-11)
Szlovákia: Gubiková, Medvedová (kapusok), Bujnochová, Habanková 3, Holesová, Jakubisová 5 (2), Kucerová 1 (1), Mikulcik 3, Minarciková 2, Olsovská, Pastorková, Rajnohová 1, Rebicová 1, Rechtorisová 1, Skolková 6, Szarková 1.
Magyarország: Bíró, Kiss É. (kapusok), Bódi 2, Görbicz 8 (3), Hársfalvi 2, Kisfaludy 1, Klivinyi 3, Kovacsics 1, Lukács, Mayer 2, Pálos-Bognár, Schatzl 1, Sirián 2, Szekeres, Szöllősi-Zácsik 2, Tóth G.