A magyarok mellett az oroszok és a hollandok jutottak a Szuperdöntőbe

chiara_tabaniA B csoportban első magyarok mellett az oroszok és a hollandok jutottak be Európából a női vízilabda világliga Szuperdöntőjébe.

A nemzetközi szövetség (FINA) szerdai tájékoztatása szerint az A csoport utolsó mérkőzésén az oroszok Asztrahánban 20-11-re legyőzték a görögöket, ezzel a hollandokat jobb gólkülönbséggel megelőzve az élen végeztek. A második helyen a hollandok zártak ugyanúgy hét ponttal, mint a B-ben az olaszok, de mivel több győzelmet arattak, így Európából harmadikként ők csatlakozhatnak a június 6. és 11. között Sanghajban sorra kerülő torna mezőnyéhez.

A magyar női vízilabda-válogatott kedden 12-10-re nyert Olaszországban a világliga európai selejtezőjében.

Bíró Attila szövetségi kapitány Európa-bajnok csapata Avezzanóban végig kézben tartotta az irányítást, két negyedet követően kétgólos előnyre tett szert. A harmadik játékrészben a rutinos center, a sérülés miatt kieső Tóth Ildikó helyére behívott Bujka Barbara három góllal zárta le a találkozó nyitott kérdéseit. A záró negyed a házigazdáké lett ugyan, de a magyar győzelem nem forgott veszélyben.

„Meggyőzően játszott a csapat, és örülök annak, hogy a tíz kapott gól ellenére is rendben volt a védekezésünk, mert azért nem volt könnyű az emberhátrányokat kivédekezni, egy jó olasz válogatott ellen – mondta Bíró Attila. – Gyakoroltunk egy-két új elemet, azok egész jól működtek. Még mindig van egy-két beidegződés, ezeket folyamatosan gyomlálni fogom és már elkezdtem most is, bárki alkotja a magyar válogatottat, tudatában kell lennie ennek is. Mentálisan és fizikailag is jól álltunk a mérkőzéshez, csak három emberelőnyt kaptunk, abból egy gólt tudtunk szerezni, viszont tizenegy, szebbnél szebb akciógólt lőttünk. A presztízs miatt is fontos a siker, illetve demonstráltuk, hogy a magyar válogatott bárkit meg tud verni, játsszon bármilyen felállásban is. Persze ez a siker a világbajnokság szempontjából semmit sem jelent, a következő állomás a világbajnoki keret kihirdetése és a világliga nyolcas döntője. A vb messze van még, az olasz válogatott jobb lesz ennél, de bennünk is van tartalék.”

A sanghaji szuperdöntőt június 6. és 11. között rendezik.

Női világliga európai selejtező, B csoport:

Olaszország-Magyarország 10-12 (2-3, 2-3, 2-4, 4-2)
Magyar gólszerzők: Bujka, Szilágyi D. 3-3, Czigány, Garda, Gurisatti G., Somhegyi, Szücs G., Takács O. 1-1.

Az európai selejtezőcsoportok végeredménye

A csoport: 1. Oroszország 7 pont (52-41), 2. Hollandia 7 (36-38, 3 győzelem), 3. Görögország 4

B csoport: 1. Magyarország 11 pont, 2. Olaszország 7 (2 győzelem), 3. Franciaország 0