A magyarságát elfelejtő Sterbik Árpád sem segített a spanyol kéziseken

Sterbik Árpád, 440A feledékeny spanyol kapus, Sterbik Árpád ezúttal is kitűnően védett (Fotó: jochapress.hu)

Óriási küzdelmet, rendkívül magas színvonalú játékot hozott a lengyelországi Eb-n a csoportrangadó, a Dánia-Spanyolország összecsapás, amelyen Sterbik Árpád kimagasló teljesítménye sem volt elég a spanyol sikerhez.

A kezdés előtt általában több esélyt adtak a spanyoloknak, mint a dánoknak és ez a jóslat az első félidőben be is igazolódott. A dánok csak 1-0-nál vezettek, onnan végig a spanyolok irányítottak és magabiztos játékkal 14-11-re nyerték az első 30 percet.

Térfélcsere után folytatódott a dánok felzárkózási kísérlet sorozata, amely 18-16-os spanyol vezetést követően látványos fordulatot hozott. A dánok öt, egymást követő góljukkal 21-18-ra átvették a vezetést és ettől kezdve már végig náluk volt az előny. Ez alkalommal Mikkel Hansen helyett a fiatal Michael Damgaard villogott és hat góljával döntő érdemeket szerzett a dánok 27-23 (11-14) arányú győzelmében.

A meccs legjobbjának – okkal – Sterbik Árpádot választották. Az ő kivételes tudását mindig előre bocsátva újfent megjegyezni kívánom, hogy Sterbik nem az a jellembajnok, mint aki lehetett volna! Annak idején ugyanis amikor 2001-ben Veszprémbe igazolt és egy hónap alatt megkapta a színmagyarságának tényére hivatkozva a magyar útlevelet, sietve igyekezett kijelenteni, hogy ő bizony nem lesz magyar válogatott, mert a szerbektől annyit tanult addigi élete során, hogy ő csak nekik fog védeni.

Azután néhány évvel később mégis volt az a pénz, amiért spanyollá változott…Az a fiatalember, akinek felesége is – legjobb tudomásom szerint – egy magyar hölgy, végül nem csak magyarságát, hanem a szerbeket is cserbenhagyta.

Ezt teszi a pénz, amiből soha nem elég. Gratulálok.