A Manchester City nyerte meg az év első trófeáját

Manuel Pellegrini a trófeával

A hétvégén mind az angol, a német, az olasz és a spanyol labdarúgó-bajnokság listavezetője is nyert, ám így is akadt néhány meglepő eredmény.

A sort kezdjük az angolokkal, ahol a bajnoki forduló mellett a Wembley-stadionban rendezték meg a Ligakupa döntőjét.

Bajnoki mérkőzésen novemberben a Liverpool 4-1-re nyert a manchesteri Etihad-stadionban. A két csapat a Ligakupában legutóbb négy évvvel ezelőtt játszott egymás ellen, akkor az elődöntőben  a Liverpool Steven Gerrard büntetőjével nyert a Manchester City otthonában, majd az Anfield Roadon 2-2-es döntetlennel ért véget az összecsapás. Így a Liverpool jutot be a fináléba, ahol 2-2-es döntetlen után büntetőkkel nyert a Cardiff City ellen.

Négy évvel később a történelem – részben – megismételte önmagát. Az első félidőben  nem született gól a londoni Wembley-stadionban, Jürgen Klopp a 26. percben a megsérült Sakho helyére Kolo Tourét állította be.

A 49. percben Kun Agüero indította Fernandinhót, aki éles szögből kilőtte a hosszú sarkot (0-1). A hajrában Klopp előbb Lallanát, majd Origit cserélte be.

A 83. percben Sturridge beadását Lallana lőtte a kapufára, a kipattanót azonban Philipe Coutinho vágta a hálóba (1-1).

A 86. percben Mignolet védte ki nagy bravúrral Fernando közeli lövését, majd három perccel később Otamendi is besegített a belga kapusnak.

Manuel Pellegrini csak a hosszabbítás első percében cserélt először, a chilei menedzser pályára küldte Zabaletát és Jesus Navast is.

A 109. percben Origi fejesét azonban Caballero nagy bravúrral védte. Végül jöhettek a büntetők!

Az első kör után máris vezetett a Pool, Emre Can belőtte a tizenegyest, míg Fernandinho a kapufát találta el. A következő körben Lucas Leivas büntetőjét Caballero ütötte ki, Jesus Navas kiegyenlített (1-1). Caballero kivédte Philipe Coutinho tizenegyesét is, majd Kun Agüero vette be Mignolet kapuját (1-2). Lallana a kapusba lőtte a labdát, így a negyedik körben Yaya Touré állította be a végeredményt (1-3).

A két csapat szerdán este az Anfield Roadon ismét egymás ellen játszik a Premier League 28. fordulójában.

Angol Ligakupa, döntő:

Liverpool – Manchester City 1-1 (0-0, 1-1, 1-1) – tizenegyesekkel: 2-4
Gól: Philipe Coutinho (83.), ill. Fernandinho (49.)
Liverpool: Mignolet – Clyne,  Lucas, Sakho (Touré 26.), Alberto Moreno (Lallana 72.) – Milner, Henderson, Can, Coutinho – Firmino (Origi 80.), Sturridge. Menedzser: Jürgen Klopp.
Manchester City: Caballero – Sagna (Zabaleta 91.), Kompany, Otamendi, Clichy – Fernandinho, Fernando (Jesús Navas 91.) – David Silva (Bony 111.), Yaya Touré, Sterling – Agüero. Menedzser: Manuel Pellegrini.

[Customads id=646335]

Az Európa Ligában vágott két gólját és remek teljesítményét követően a Premier League-ben is parádésan mutatkozott be a Manchester United fiatal csatára, Marcus Rashford, aki az Arsenal elleni 3-2-es sikerhez újabb két találattal és egy gólpasszal járult hozzá. Az ágyúsok pedig könnyen elképzelhető, hogy ezzel el is bukták az aranyéremért folytatott versenyfutást.

A Tottenham Hotspur a második félidő derekán fordított a Swansea City ellen, míg a listavezető Leicester City Leonardo Ulloa egyetlen góljával nyert a Norwich City ellen. A 28. fordulóban londoni derby-n lép egymás ellen pályára a 6. West Ham United és a 2. helyen álló Tottenham Hotspur a Boleyn Groundon. Novemberben a White Hart Lane-en 4-1-re nyertek a hazaiak.

Premier League, 27. forduló:

Manchester United – Arsenal 3-2 (2-1)
Gól: Marcus Rashford (29., 32.), Ander Herrera (65.), ill. Welbeck (40.), Özil (69.)

Tottenham Hotspur – Swansea City 2-1 (0-1)
Gól: Nacer Chadli (70.), Danny Rose (77.), ill. Alberto Paloschi (19.)

Leicester City – Norwich City 1-0 (0-0)
Gól: L. Ulloa (89.)

A Bajnokok Ligája-győztes katalán sztárcsapat minden sorozatot figyelembe véve egymást követő 34. tétmérkőzésén maradt veretlen, ezzel beállította a Real Madrid spanyol rekordját. A királyi gárda az 1988/89-es idényben 1988. október 2. és 1989. április 5. között szintén 34 összecsapáson nem kapott ki.

A Camp Nou Stadionban a vendégek Victor Vitolo révén a 20. percben szereztek vezetést, de Lionel Messi szezonbeli hatodik szabadrúgásgóljával egyenlített. A hazaiak a fordulást követően a védő Gerard Piqué idénybeli első bajnoki találatával jutottak vezetéshez. A Sevilla ugyan becsülettel küzdött az egyenlítésért, de a Barcelona otthon tartotta a három pontot.

Primera División, 26. forduló:

FC Barcelona – Sevilla 2-1 (1-1)
Lionel Messi (31.), Gerrard Piqué (48.), ill. Vitolo (20.)

Real Madrid – Atletico Madrid 0-1 (0-0)
Gól: Antoine Griezmann (53.)

Olaszországban tovább növelte előnyét az élen a Juventus, amely vasárnap este rangadót nyert az Internazionale ellen a Serie A 27. fordulójában. Habár a Napoli csak hétfőn lép pályára, a torinóiak négypontos előnye így is kedvezőnek mondható.

A 47. percben Dybala szabadrúgása után úgy tűnt, D’Ambrosio fejjel tisztázni tud, azonban meglepetésre a hátvéd Leonardo Bonucci elé fejelte a labdát, a Juve védője pedig kapásból közelről a hálóba bombázott (1-0).

A 84. percben Alvaro Moratát buktatta Miranda a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető tizenegyest adott a hazaiaknak. A büntetőt a sértett végezte el, és magabiztosan lőtte a labdát a hálóba (2-0).