A Manchester City visszavágott a Barcelonának

A nap hősei: Kevin De Bruyne és I GÜndogan

A nap hősei: Kevin De Bruyne és Ilkay Gündogan

A labdarúgó Bajnokok Ligájában a Manchester City hazai pályán vágott vissza a két héttel ezelőtt Barcelonában elszenvedett 4-0-ás vereségért.

Pedig az Etihad-stadionban az első félóra abszolút a katalánoké volt, a Barcelona órisi fölényben játszott a tébláboló Manchester City ellen. A 21. percben egy ajtó-ablak helyzet végén Neymar gólpasszából Lionel Messi volt eredményes (0-1). A 39. percben Ilkay Gündogan találatával egyenlített a City, majd a második félidő elején, az 51. percben már előnybe is került, miután Kevin De Bruyne egy szabadrúgásból bevette Marc Andre ter Stegen kapuját.

A 65. percben egyenlíthetett volna a katalán csapat, Suárez  a jobb szélről középre adott, André Gomes azonban a felső kapufát találta telibe. A manchesteri együttes viszont újabb találatot ért el, a 74. percben ismét Gündogan volt eredményes, szép támadás végén közelről helyezett a hálóba.

Megérdemelt győzelmet aratott a Manchester City, a belga Kevin De Bruyne vitán felül a mérkőzés legjobb játékosa volt, míg GÜndogan érdemeiből sem von le semmit, hogy kétszer volt jó helyen a német játékos.

A C csoport másik mérkőzésén a Celtic Moussa Dembélé büntetőjével egyenlített ki a Borussia Parkban.

Az A csoportban a Ludogorets negyedóra elteltével már 2-0-ra vezetett az Arsenal ellen, ám a 20. percben Granit Xhaka 16 méterről, bal belsővel helyezett a bal alsó sarookba (2-1). A 42. percben Aaron Ramsey beadása után a szakállas Olivier Giroud bólintott a léc alá (2-2). Végül Mesut Özil tört kapura előbb egy szenzációs esernyőzéssel csapta be a kapust, majd még egy csel után helyezett az üres kapuba (2-3).

Bázelben a 43. percben egy vendégszöglet után a „második hullámban” érkező Thomas Meunier lőtt kapura, végül Blaise Matuidi tette bele a lábát a labdába (0-1).  A 76. percben Luci Zuffi egy távoli lövéssel vette be Areola kapuját, végül a 90. percbn Thomas Meunier 18 méterről, kapásból lőtt a bal felső sarokba (1-2). Ebből a kvartettből már továbbjutott az egyaránt 10-10 pontos Arsenal és a Paris Saint-Germain is. A két gárda november 23-án az Emirates-stadionban csap össze egymással.

A B csoportban a Besiktas és a Napoli 1-1-es döntetlene mellett a Benfica egy büntetővel győzte le a Dinamo Kijevet. Az olasz és a portugál klubnak egyaránt 7-7 pontja van, őket üldözi a 6 pontos Besiktas.

A D csoportban Robert Lewandowski és Antoine Griezmann duplázott, de a lengyel és a francia játékos nem egymás ellen játszott. A Bayern München Eindhovenben, míg az Atletico Madrid hazai pályán nyert 2-1-re. A bajorok és a spanyolok csak az utolsó fordulóban, december 6-án Münchenben játszanak egymás ellen.

A csoport:

Ludogorets – Arsenal 2-3 (2-2)
Gól: Jonathan Cafu (12.), Keserü (15.), ill. Xhaka (20.), Giroud (41.), Özil (87.)

FC Basel – Paris Saint-Germain 1-2 (0-1)
Gól: Zuffi (76.), ill. B. Matuidi (43.), T. Menuer (90.)
Kiállítva: S. Dié (84., Basel)