A Manchester United csatlakozott a negyeddöntő mezőnyéhez

Marouane Fellaini. Fotó: sportinglife.com

Az FA Kupa 5. fordulójában a Manchester United a harmadosztályú Preston North End otthonában győzött 3-1-re.

Az első játékrész gólnélküli döntetlennel ért véget, a szünetben egyik menedzser sem cserélt, majd jött az MU számára a hidegzuhany. A 47. percben a bal szélen felfutó Scott Laird bal külsővel tekerte el a kapus mellett a labdát a bal alsó sarokba. A negatív kifliként csavarodó labda alaposan becsapta De Geát, a spanyol kapus amúgy „árnyékra vetődött”. A hazai hátvéd utoljára november végén volt eredményes.

A bekapott gól sem késztetette azonnali változtatásra Louis van Gaalt, ám a holland tréner a 60. percben lekapta a pályáról Radamel Falcaót, helyére Ashley  Youngot küldte be játszani.

A váltás jónak bizonyult, öt perccel később Young beadása után Ander Herrera láthatólag megküzdött a labda átvételével, ám egy pillanattal később a spanyol játékos 12 méterről ütemtelenül helyezett a jobb alsó sarokba. A labda kettőt is pattanva került a hálóba a tehetetlenül elvetődő német kapus mellett (1-1).

A 72. percben Antonio Valencia beadása után Marouane Fellaini elsőre a kapusba fejelte a labdát, ám a kipattanót már a hálóba vágta a belga középpályás (1-2).

Három perccel később a Preston North End menedzsere egyszerre használta ki mindhárom cseréjét, ám a harmadosztályú gárda már nem tudott kiegyenlíteni.

Végül a 88. percben a kapura törő Wayne Rooney-t a német kapus kaszálta el a hazaiak 16-osán belül. A Manchester United javára megítélt büntetőt Wayne Rooney értékesítette, aki utoljára november 22-én az Arsenal ellen rúgott győztes gólt.

A negyeddöntőben összejött egymással a Premier League 3. és 5. helyén álló együttes, a március 7-i mérkőzést az Old Traffordon rendezik, ahol az Arsenal legutóbb 2006. szeptember 17-én tudott győzni.

A ManUtd március 7. és április 11. között zsinórban négy mérkőzést játszik odahaza. Először az FA Kupában az Arsenal látogat az Old Traffordra, majd a Premier Ligában egymás követi a Tottenham Hotspur (március 15.), a Aston Villa (április 4.) és  a Manchester City (április 11.). Egy héttel később Londonban kerül sor a Chelsea és a Manchester United összecsapására.

Az FA Kupában a legjobb négy között lesz alacsonyabb osztályú együttes, hiszen a League One-ban szereplő Bradford City a másodosztályú Readinggel meccsel. A Bradford City óriási menetelésen van tú. Phil Parkinson csapata egy 3-3-as döntetlen után az újrajátszott mérkőzésen 4-0ra gázolta el a másodosztályú Millwallt, majd a Stamford Bridge-en nyertek 4-2-re a Chelsea ellen, végül kiejtették a szintén Premier Ligás Sunderlandet is.

A másodosztályú Reading azonban roppan veszélyes ellenfél idegenben, hiszen Steve Clarke csapata a Huddersfield Town-t, a Cardiff City-t és a Derby County-t is hazai pályáján győzte le.