A Manchester United kikapott a Wembley-stadionban

Január 31-én éjfélkor zárult a téli átigazolási szezon. Idén Angliában volt a legnagyobb játékoskeringő.

Christian Eriksen. Fotó: tottenhamhotspur.com

Az utolsó pillanatban derült ki, hogy Dortmundól az Arsenalhoz szerződött Pierre-Emerick Aubameyang, míg Olivier Giroud maradt Londonban, ám átigazolt a Chelsea-hez.

Alexis Sánchez az Arsenaltól szerződött a Manchester Unitedhez, míg José Mourinho csapatától az Emirates-stadionba került Henrikh Mkhitaryan. Így ismét egy csapatba (Arsenal) került a német gólkirály és az örmény középpályás, Aubameyang és Mkhitaryan utoljára 2016. május 21-én volt együtt kezdő a Borussia Dortmund csapatában a Bayern München elleni Német Kupadöntőben.

Legközelebb szombaton, az Everton elleni mérkőzésen ismét együtt futhatnak ki a pályára, de már Arsenal mezben. Az Arsenal amúgy közel 64 millió eurót fizetett Aubameyangért.

Visszatérve a hétközi fordulóra: szerda este a Tottenham Hotspur a Wembley-stadionban fogadta a Manchester United gárdáját. Elképesztően kezdődött a mérkőzés, ugyanis a kezdőrúgás elvégzése után mindössze 11 másodperccel a dán Christian Eriksen bal belsővel helyezett a kapu jobb oldalába (1-0). Erre szokták mondani, hogy az öltözőben maradt az ellenfél.

A 3. percben a Spurs kapuja előtt az előre vetődő, csúszó Romelo Lukaku maradt le egy ígéretes beadásról, majd egy perccel később Lingard került gólhelyzetbe, ám Hugo Lloris útját állta.

A 28. percben Kieran Trippier jobb oldali beadását Phil Jones „gyönyörűen” belsőzte be a saját kapujába (2-0).

A 30. percben Anthony Martial lövését hárította Lloris, majd az MU 16-osán belül Dele Alli esett óriásit, ám Andre Marriner játékvezető nem ítélt büntetőt. Antonio Valencia becsúszásával kaszálta le a Spurs-játékosát, igaz előbb vagy utóbb a labdához is hozzáért… Az első félidő végén Harry Kane is kihagyott egy ígéretes helyzetet.

Rögtön a második játékrész elején Heung Min-Son két remek csel után 16 méterről helyezett a kapufa mellé. Az 54. percben Lukaku lövését védte ki Lloris.

José Mourinho a 63. percben csatába küldte Matát és Marouane Fellainit is, ám az MU nem tudott szépíteni sem. Ráadásul Fellini mindössze hét percet töltött a pályán, a belga középpályást a 70. percben Ander Herrera váltotta.

A 65. percben Erikson bombázott távolról kapu mellé, majd tíz perccel később Harry Kane gurította el a labdát a hosszú, jobb alsó sarok mellett.

Mauricio Pochettino csapata utoljára december derekán a Manchester City otthonában kapott ki, azóta a Tottenham Hotspur három döntetlen mellett hat győzelmet aratott.

A Spurshöz kapcsolódó hír, hogy a csapat szerdán 28.4 millió euróért megszerezte a PSG-től a brazil Lucas Mourát.

Kieran Trippier és Ashley Young. Fotó: tottenhamhotspur.com

A Stamford Bridge-en a második játékrészben bő negyedórán belül az AC Bournemouth három gólt rámolt be Courtois kapujába. A Chelsea hazai pályán utoljára négy hónappal ezelőtt a Manchester City-től kapott ki.

Liverpoolban az Everton új szerzeménye Theo Walcott negyedórán belül duplázott a Leicester City ellen.

A Manchester City 3-0-ra nyert a West Bromwich Albion ellen, így Pep Guardiola együttese 15 pontra növelte előnyét az MU előtt. A City legnagyobb téli igazolását kedden jelentette be, a manchesteri gárda 65 millió eurót fizetett a francia hátvéd Aymeric Laporte-ért az Athletic Bilbaónak.

A 2018-as átigazolási piac dobogójára 100 millió eurós vételárral lehetett felkerülni. Pontosan ennyit fizetett a Slavia Praha  a Slovan Liberec 23 éves kapusáért Ondrej Kolárért. Philippe Coutinhóért 120 millió eurót fizetett az FC Barcelona, ám a csúcsot Rafael Silva elképesztő értékű kontraktusa jelentette. A 25 éves brazil csatár a japán Urawa Reds csapatától 500 millió euróért került a kínai Wuhan Zall FC-hez.