A már hetedszer első Staicu mellett három újonc nyert a Vivicittá Városvédő Futáson

DCIM100GOPROG0085793.A jubileumi 30. Telekom Vivicittá Városvédő Futás két napjának tíz futamára 26029 nevezés érkezett a Budapest Sportirodához jelentette be Kocsis Árpád versenyigazgató.

Így ez a verseny minden idők leglátogatottabb szabadidősport eseménye Magyarországon! Ezzel igazán méltó módon ünnepelték a futók a 30 éves évfordulót, melyre a 2015 A futás éve szlogen jegyében kerül sor.

Magyarország összesen 970 településéről neveztek futók az eseményre. Többek között például Hejőpapiról, Gutorföldéről, Nemesbődből, Gősfáról, Nagyradáról, Cecéről, Kislángról, Fityeházról, Mónosbélről, Moháról, Misefáról és Füléről. Budapestet és Pest megyét nem számítva a legtöbb nevezővel jelentkezett Fejér (566), Győr-Moson-Sopron (380), Komárom-Esztergom (376).

75 ország képviseletében több mint kétezer külföldi is szerepel (a legtöbben a félmaratonon). A legtöbb, száznál is több külföldi Olaszországból (212), Angliából (153) és Németországból (148) érkezett Budapestre.

Varga István a félmaraton férfi győztese

A félmaratonon a 42 éves Varga István a hatodik kilométernél az élre állt és több mint  fél perces előnnyel ért be a célba. A nőknél jóval nagyobb különbséggel győzött a 2012. évi maratoni magyar bajnok, a taksonyi 43 éves Merényi Timea Krisztina aki a félmaratoni Vivicittá programba kerülése óta az eddigi legjobb idővel szerezte meg az első helyet.

A verseny harminc éves történetének legjobb idejével szakította át a célszalagot a klasszikus 10 km-es Vivicittá távon a szentgotthárdi Koszár Zsolt

A 10 km-es női versenyben magabiztos győzelmet aratott a dunakeszi Staicu Simona, aki hetedszer ért elsőként célba a nők között. A 43 éves atléta győzelmi sorozata abszolút rekord a verseny történetében!

A nők 21 km-es versenyében Merényi Tímea Krisztina nyert

A férfiak között a legidősebb az idén a 81. életévét betöltő Kenyér Imre, aki a 10 km-en rajtolt. A félmaratonon a legidősebb a 80 éves Kiss György és Zsiga János voltak.

A futók frissítésére 750 kg banánnal, 55 kg szőlőcukorral, 3000 liter iso itallal, 10000 liter vízzel készültek a szervezők.

A Telekom Vivicittá Városvédő Futás sorozat a jövő hét végén 25-én Nyíregyházán, 26-án Pécsett folytatódik.