Négygólos hátrányból fordított a Fehérvár

Fehervar AV19A címvédő DVTK Jegesmedvék idegenben, a Fehérvár AV19 pedig hazai pályán győzött a jégkorong MOL Liga elődöntőjében.

Az alapszakasz második helyén végző MAC Budapest a második harmadban már 4-0-ra is vezetett, végül mégis a székesfehérváriak győztek, hosszabbítást követően.

MOL Liga, elődöntő, 3. mérkőzések:

Debreceni HK – DVTK Jegesmedvék 1-5 (0-2, 0-0, 1-3)
Gól: Godó Dániel (46.), ill. Jon Boors (6., kettős emberelőnyben), Hajós Roland (7., emberelőnyben), Somogyi Balázs (44.), Justin Cseter (46.), Ritó László (50.)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-0, a DVTK javára. A következő mérkőzést kedden rendezik, Debrecenben.

Fehérvár AV19 – MAC Budapest 5-4 (0-1, 2-3, 2-0, 1-0), hosszabbítás után
Gól: Vincze Péter (39.), Preston Shupe (40.), Devon Krogh (52., emberelőnyben, 59.), Bartalis István (63.), ill. Tomás Klempa (16., emberelőnyben), Mestyán István (26., 31.), Nagy Krisztián (37.)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2-1, a MAC javára. A következő mérkőzést hétfőn rendezik, Székesfehérváron.