A Monaco Londonban ütötte ki az Arsenalt

Kondogbia_440A Manchester City keddi hazai pályán elszenvedett veresége után szerdán az Arsenal is hazai közönség előtt kapott ki, ráadásul az „Ágyúsok” 3-1-es veresége megfordíthatatlannak tűnik. A Bayer Leverkusen egy küzdelmes mérkőzésen egy góllal legyőzte az Atletico Madridot. A spanyolok számára érzékeny veszteség, hogy a visszavágón nem játszhat a kiállított Tiago és a sárgalapokat begyűjtő Diego Godin sem.

A BayArénában Diego Simeone már az első félidőben két cserére kényszerült: a megsérült Siqueira és Saul Niguez helyére Jesus Gamez és Raul Garcia állt be.

Az 57. percben Karim Bellarabi csinálta meg a helyzetet, majd egy váratlan sarkazással (amúgy talppal húzta hátra a labdát) hozta játékba Hakan Calhanoglut, aki a rövid, bal felső sarokba vágta a labdát (1-0).

A 60. percben Diego Godin kapott sárgalapot, az uruguayi játékos ősszel a Malmö elleni mindkét mérkőzésen „besárgult”, így ő nem játszhat a Bayer elleni a madridi visszavágón.

A 64. percben a halványan játszó Arda Turant Fernando Torres váltotta.

A vendégek amúgy veszélyesen játszottak, ám a Bayer Leverkusen kapujában Benrd Leno százszázalékosan védett. Oliver Kahn szerint az ifjú titán klasszis teljesítményt nyújtott.

A 76. percben Tiago Bellarabit rúgta fel ellentmondást nem tűrően, a portugál játékos megkapta második sárgalapját, így emberhátrányba került az Atletico, ráadásul ő sem játszhat a madridi visszavágón.

A kőkemény mérkőzésen Pavel Kralovec játékvezető összesen tíz sárgalapot és egy piroslapot mutatott föl. Az Atletico Madrid számára az egygólos hátrány nem ledolgozhatatlan, ám ha a németek gólt szereznek a spanyol fővárosban, akkor már nagyon nehéz helyzetbe kerül Diego Simeone csapata.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

Bayer 04 Leverkusen-Atletico Madrid 1-0 (0-0)
Leverkusen, BayArena, 30 210 néző. Vezette: Pavel Kralovec (cseh)
Gól: Calhanoglu (57.)
Kiállítva: Tiago (76.)
Bayer 04: Leno – Hilbert, K. Papadopoulos, Spahic, Wendell – L. Bender (Rolfes, 68.), Castro – Bellarabi, Son – Calhanoglu (Brandt, 87.) – Drmic (Kiessling, 80.).
Atletico Madrid: Moya – Juanfran, Miranda, Godin, Siqueira (Jesus Gamez, 38.) – Tiago – Gabi, Saul Niguez (Raul Garcia, 42.)- Arda Turan (Fernando Torres, 64.), Griezmann – Mandzukic.

Hakan Calhanoglu győztes találata. Fotó: Kicker.de

Londonban az AS Monaco vendégszerepelt. Rögtön a mérkőzés elején Danny Welbeck került helyzetbe, majd Alexis Sanchez lőtt kapu fölé. Nem sokkal később Oliver Giroud vágta kapu fölé a labdát.

A 38. percben Joao Moutinho hozta helyzetbe Geoffrey Kondogbiát, akinek a lövése Per Mertesackeren megpattanva vágódott Ospina kapujába (0-1). A 22 éves francia középpályás első gólját szerezte a Bajnokok Ligájában.

Az 53. percben egy vendég kontratámadás végén Anthony Martial passzolt Dimitar Berbatovnak, aki kilőtte a jobb alsó sarkot (0-2). A bolgár csatár legutóbb három és fél éve még a Manchester United színeiben szerzett gólt a Bajnokok Ligájában. Berbatov pályafutása során már három elveszített BL-döntőben játszott; egyszer a Bayer Leverkusennel és kétszer a Manchester Uniteddel.

A másik oldalon a Monaco kapujában Subasic védte Alexis Sanchez lövését. Az Arsenal 13 lövésből csak négyszer találta el a kaput, míg a franciák tíz lövéséből hét ment kapura.

A ráadásban Alex Oxlade-Chamberlain szépített, ám a szintén csereként pályára lépett Yannick Ferreira Carrasco beállított az 1-3-as végeredményt. A 21 éves belga középpályásnak Kondogbiához hasonlóan szintén ez volt az első találata a BL-ben.

Győzelmével az AS Monaco szinte biztos továbbjutónak tekintheti magát. Érdekesség, hogy a franciák a csoportküzdelmek során 4-0-ás gólkülönbséggel jutottak tovább, a Monaco egyetlen idegenbeli gólját Lucas Ocampos szerezte Leverkusenben.

Arsenal-AS Monaco 1-3 (0-1)
London, Emirates-stadion, 59 868 néző. Vezette: Deniz Aytekin (német)
Gól: Oxlade-Chamberlain (90+1.), ill. Kondogbia (38.), Berbatov (53.), Ferreira Carrasco (90+4.)
Arsenal: Ospina – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Coquelin (Oxlade-Chamberlain, 68.), Santi Cazorla (Rosicky, 82.) – Welbeck, Özil, A. Sanchez – Giroud (Walcott, 60.).
ASM: Subasic – Almamy, Wallace, Abdennour, Echiejile – Fabinho – Kondogbia, Joao Moutinho – Dirar (Kurzawa, 82.), Martial (Bernardo Silva, 84.) – Berbatov (Ferreira Carrasco, 75.).