A műjégpályán egy magyar fecske nem csinált nyarat

Fotó: erstebankliga.at

A Fehérvár AV19 hat góllal kikapott a Red Bull Salzburg együttesétől az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának szerdai mérkőzésén, amelyet a Winter Classic keretében rendeztek a Városligeti Műjégpályán.

A közel telt ház – mintegy 4200 néző – előtt lejátszott találkozón Kóger Dániel találatával már az ötödik percben vezetéshez jutott a székesfehérvári együttes, ám a vendégek villámgyorsan egyenlítettek. A harmad végén emberelőnyből a Salzburg szerzett vezetést, amelyre újra Kóger felelt, szintén létszámfölényes helyzetben.

A második felvonásban a védekezés dominált, így gólt nem, csupán palánkjavítást láthatott a csípős hideg ellenére rendületlenül szurkoló közönség.

Budapest, 2016. december 28. Thomas Raffl, az osztrák Salzburg (b) és Chris Owens, a Fehérvár játékosa az osztrák jégkorongliga (EBEL) Fehérvár AV19 - Red Bull Salzburg találkozóján, a Winter Classic elnevezésű jégkoronggálán a Városligeti Műjégpályán 2016. december 28-án. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

Thomas Raffl, az osztrák Salzburg (b) és Chris Owens, a Fehérvár játékosa csatázik egymással. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

A záróharmad elején viszont három percen belül két gólt kapott Hetényi Zoltán, és a Salzburg a folytatásban további négy találattal használta ki a megzavarodott Fehérvár védekezési hibáit. Az osztrák együttes a harmadik 20 percben mutatott jobb játékának köszönhetően végül magabiztosan diadalmaskodott.

Benoit Laporte, a Fehérvár vezetőedzője: „A két csapat közötti különbség ma az volt, hogy az egyik játszani jött ide, a másik pedig inkább a körülményekre koncentrált a játék helyett. Egyszerűen nem játszottunk jól, nem ragadtuk magunkhoz a kezdeményezést. Hagytuk, hogy kibontakozzon a Salzburg, megnyerje az egy az egy elleni csatákat. Mi csak néztük, ahogy játszanak. A szurkolóinkra nem lehet panasz, sajnálom, hogy nem tudtuk őket jobban kiszolgálni. Biztos vagyok benne, hogy pénteken sokkal jobbak leszünk.”

Budapest, 2016. december 28. Michael Vernace (b) és Reisz Áron Sándor (j), a Fehérvár játékosai, valamint Peter Hochkofler, az osztrák Salzburg játékosa az osztrák jégkorongliga (EBEL) Fehérvár AV19 - Red Bull Salzburg találkozóján, a Winter Classic elnevezésű jégkoronggálán a Városligeti Műjégpályán 2016. december 28-án. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

Michael Vernace (b) és Reisz Áron Sándor (j), a Fehérvár játékosai, valamint Peter Hochkofler, az osztrák Salzburg játékosa küzd a korongért. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

Greg Poss, a Salzburg vezetőedzője: „Szoros mérkőzés volt a második harmad végéig, hiszen 2-2 volt az állás. A középső játékrészben nem tudtuk beütni a helyzeteinket, ezek végül bementek a harmadik harmadban. A Fehérvárnak jó csapata van, kétszer nyertünk ellenük, ugyanakkor kétszer ki is kaptunk tőlük. Nagyon jól tudnak küzdeni, így különösen örülök a mai győzelemnek. Végre gólokat lőttünk, ami a múlt hónapban nem nagyon ment. Ma a jobb helyzetkihasználás döntött.”

Csütörtökön 16 órától Újpest-Csíkszereda, majd 20 órától MAC Budapest-DVTK Jegesmedvék MOL Liga-rangadót játszanak. Pénteken 20 órától a Fehérvár – szintén EBEL-mérkőzésen – a Klagenfurttal csap össze a Karácsonyi Hoki Bulinak is nevezett fesztivál keretében.

EBEL:

Fehérvár AV19 – Red Bull Salzburg 2-8 (2-2, 0-0, 0-6)
Gól: Kóger Dániel (5., 16., a másodikat emberelőnyben), ill. Alexander Cijan (5,), Raphael Herburger (15., emberelőnyben), Daniel Weiser (42., emberelőnyben), Matthias Trattnig (45., 50.), Thomas Raffl (49., 54.), Ryan Duncan (59., emberelőnyben)

Forrás: fehervarav19.hu/MTI