A negyeddöntőben búcsúzott a magyar válogatott

Nagy_LaszloA magyar férfi kézilabda-válogatott 31-28-ra kikapott Norvégia csapatától a franciaországi világbajnokság keddi negyeddöntőjében, Albertville-ben, így búcsúzott a tornától.

A nyolcaddöntőben a dánokkal szemben 4-1-re vezettek a magyarok a meccs elején, ezúttal viszont a norvégok léptek meg ugyanilyen arányban öt perc alatt, sőt a különbség a folytatásban tovább nőtt (7-2). Ahogy arra számítani lehetett, rendkívül pontosan és gyorsan játszott az ellenfél, védekezésben pedig hatékonyan semlegesítette a magyar próbálkozásokat. Láthatóan előnyére vált, hogy riválisánál egy nappal többet pihenhetett.

Többször is hosszú percekig gólképtelen maradt a csapat, mert nem sikerült lassítania a norvégok játékát, a hátsó alakzatuk pillanatok alatt visszarendeződött. Az első félidő közepén némileg rendezte sorait a magyar együttes, a 19. és a 24. perc között 4-1-es sorozatot produkált, ezzel 12-8-ra felzárkózott, de a szünetben ismét hét találat volt a különbség (17-10).

1/4 DE FINALE NORVEGE-HONGRIE 24.01.2017 VI MICHEL

A második felvonás elején is tempókülönbség volt a két együttes között, a norvégok gyorsabban kézilabdáztak és – mivel ezúttal a magyar kapusok teljesítménye sem volt kiemelkedő – a félidő közepén már tíz gól volt az előnyük (26-16). Erőszakosak, rendkívül mozgékonyak és motiváltak voltak az északiak, akik végig vezetve győztek, végül három góllal.

A találkozó legeredményesebb játékosa Császár Gábor volt 11 találattal, míg a norvégoknál Espen Lie Hansen hat, Sander Sagosen és Kent Robin Tonnesen pedig egyaránt öt-öt alkalommal volt eredményes.

A két válogatottnak ez volt a 29. mérkőzése egymás ellen, 18 magyar siker és két döntetlen mellett a norvégok most győztek kilencedik alkalommal.

„Megérdemelten győztek a norvégok, akiknek fiatal, de remek csapatuk van, és az egész világbajnokságon ők a legjobbak a gyors indításokban – értékelt Javier Sabaté szövetségi kapitány. – Tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz, próbáltuk lassítani a támadásaikat, de az eredmény is mutatja, hogy a meccs elején nem sikerült, ráadásul eleinte támadásban is sokat hibáztunk. Büszke vagyok a csapatomra, hiszen ahhoz képest, hogy két éve a magyar válogatott nem volt ott a világbajnokságon, most kijutottunk, és bekerültünk a nyolc közé.”

Férfi kézilabda-világbajnokság, negyeddöntő:

Norvégia-Magyarország 31-28 (17-10)
Norvégia: Espen Lie Hansen 6, Sander Sagosen 5(1), Kent Robin Tonnesen 5, Kristian Björnsen 4, Bjarte Myrhol 4, Magnus Jondal 3, Hykkerud 1, Johannessen 1, O’Sullivan 1, Tangen 1.
Magyarország: Mikler – Harsányi 3, Ligetvári, Zubai, Lékai 1, Nagy L. 1, Szöllősi. Cserék: Fazekas (kapus), Juhász 1, Balogh Zs., Császár 11, Jamali, Bánhidi 6, Ancsin, Bodó 5.