A negyeddöntőben búcsúztak Babosék

Martina Hingis és Sania Mirza zsinróban 41 győzelem után kapott ki. Fotó: Michael Dodge/Getty Images

Megszakadt Martina Hingis és Sania Mirza 41 győzelmet számláló sorozata. Fotó: Michael Dodge/Getty Images

A csütörtöki negyeddöntő jelentette a végállomást a Babos Tímea, Julia Görges duónak a dohai 2,8 millió dollár (781,7 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztornán.

A hatodikként rangsorolt Babosékat a negyedik helyen kiemelt Hao-Cseng Csan, Jung-Jan Csan kettős búcsúztatta a nyolc között.

Az első játszmát mindössze 25 perc alatt nyerte a tajvani duó, amely a nyolcaddöntőben a Marosi Katalin, Csen-Vej Csan magyar, tajvani párost ejtette ki. A második szett nagyobb csatát hozott, Babosék rövidítésre kényszerítették ellenfelüket, ám végül a közel egyórás játszmát is a rivális nyerte.

Véget ért a már csak „Santinának” becézett svájci-indai duó hihetetlen menetelése. Természetesen Martina Hingisről és Sania Mirzáról van szó, akik együtt zsinórban 41 mérkőzést nyertek meg. Hingis és Mirza tavaly augusztusban Cincinnatiban kezdte meg a sorozatot, megnyerték a US Opent és az Ausztrál Opent, de nem találtak legyőzőre Pekingben, Szingapúrban és Sydney-ben sem.

Egyéniben tovább menetelt Jelena Osztapenko, a Babos Tímát búcsúztató Garbine Muguruza három játszmában kapott ki Andrea Petkovictól, míg Agnieszka Radwanska szetthátrányból fordított Roberta Vinci ellen.

Qatar Total Open

Páros, negyeddöntő:

Hao-Cseng Csan, Jung-Jan Csan (tajvani, 4.) – Babos Tímea, Julia Görges (magyar, német, 6.) 6:1, 7:6(6)
Jelena Vesznyina, Darija Kaszatkina (orosz) – Martina Hingis, Sania Mirza (svájci, indiai) 2:6, 6:4, 10-5