A Nigériától elszenvedett vereség ellenére továbbjutott Magyarország

Ifeanyi Ifeanyi és a duplázó Taiwo Awoni. Fotó: FIFA

U20-as válogatottunk 2-0-ás vereséggel zárta a csoportkört az új-zélandi világbajnokságon, de így is továbbjutott a nyolcaddöntőbe, ahol Szerbia lesz az ellenfele.

Az új-zélandi világbajnokság E-csoportjában szereplő magyar válogatott az Észak-Korea elleni 5-1-es siker és a braziloktól elszenvedett 2-1-es vereség után a két évvel ezelőtti U17-es világbajnok, idei Afrika-bajnok Nigéria ellen zárta szereplését a kvartettben.

A brazilok elleni kezdőcsapathoz képest több változást is eszközölt Bernd Storck sportigazgató az együttesben: az eltiltott Tamás Krisztián helyén Forgács Dávid játszott, bekerült a csapatba Talabér Attila és Nagy Dominik, valamint visszakerült a kezdőbe Németh Márió, Zsótér Donát és Berecz Zsombor.

Az első percekben a magyar válogatott játszott jobban, de gyorsan átvették az irányítást a nigériaiak, és onnantól kezdve az első félidő végéig veszélyesebben játszottak a mieinknél. A magyar csapat pontatlanabb, kevésbé koncentrált volt, mint az első két mérkőzésén, a támadásainkba több hiba csúszott, nem tudtuk megtartani a labdákat. Míg a nigériai kapusnak csak rutinfeladatai voltak, Székely Györgynek egy-két alkalommal nagyot kellett védenie.

A 33. percben vezetést szereztek a nigériaiak, egy hosszan előreívelt labdával Godwin futott el a jobb oldalon, Forgács mellől középre tette a labdát, az érkező Taiwo Awoniyi pedig Kecskés mellől kibújva érkezett a rövid saroknál, és közelről a bal sarokba passzolt (0-1).

A szünetben Bernd Storck egy helyen változtatott, Mervó Bence helyére Kalmár Zsolt állt. A 49. percben Németh Márió vállalkozott távoli lövésre, a labda a keresztlécről pattant ki. Az 54. percben növelte előnyét Nigéria, egy óriási kapuskidobás után két védőnk egymást zavarta, Awoniyi elé került a labda, ő kicselezte Talabér Attilát és kapujából kimozduló Székely Györgyöt is, végül az üres kapuba passzolt (0-2).

A csoportot a koreaiakat 3-0-ra legyőző Brazília nyerte három győzelemmel, a hatpontos Nigéria lett a második, a magyar válogatott a – szintén továbbjutó – harmadik helyen végzett. A mieink szerdán, magyar idő szerint 6.00 órakor a D-csoportot hat ponttal megnyerő Szerbiával játszanak a legjobb nyolc közé kerülésért. A válogatott az első három mérkőzését New Plymouth-ban játszotta le, a nyolcaddöntőben Új-Zéland másik felén, a déli szigeten található Dunedin városában lép pályára, abban a stadionban, ahol Szerbia játszott mindhárom csoportmeccsén. A szerbek egyébként csoportjukban 1-0-ra kikaptak Uruguaytól, majd 2-0-ra legyőzték Malit, és 2-0-ra Mexikót.

A mieink ágán Egyesült Államok-Kolumbia összecsapást rendeznek, ennek a párharcnak a győztesével találkozhatunk a negyeddöntőben. A csoportkör után Brazíia, Németország és Portugália százszázalékos. A brazilok és a portugálok már a negyeddöntőben összefuthatnak.

– Tudtuk előre, hogy roppant erős a nigériai csapat, és ez be is igazolódott a mérkőzésen – mondta a mérkőzés után Bernd Storck– Egyik oldalról csalódott vagyok, mert a mai mérkőzés nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna, másrészt azonban büszkék lehetünk, mert egy nagyon nehéz csoportból sikerült továbbjutni. Annak örülök, hogy ma több játékost is ki tudtam próbálni a kerettagok közül, a folytatás szempontjából fontos volt, hogy egyértelmű tapasztalatokat szerezzek minden játékos állapotáról, felkészültségéről.

U20-as világbajnokság

E csoport:

Magyarország-Nigéria 0-2 (0-1)
Taiwo Awoniyi (33., 54.)

Brazília – Észak-Korea 3-0 (0-0)
Gól: Hyo-Song Min (60., öngól), Jean Carlos (66.), Leo Pereira (85.)

F csoport:

Honduras-Németország 1-5 (1-2)
Gól: M. Schwäbe (19., öngól), ill. Stendera (2., 11-es), J. BRandt (30.), Mukhtar (50.), Prömel (62.), N. Stark (81.)
Kiállítva: J. Paz (79., Honduras)

Fidzsi-szigetek – Üzbegisztán 0-3 (0-0)
Gól: Shomurodov (62.), Urinboev (63.), M. Kosimov (90.)