A női vízilabdázók ismét nyertek, a férfiak kikaptak az Universiadén

GBR_HUNA női válogatott Nagy-Britannia legyőzésével folytatta szereplését a Tajvanon zajló Universiade vízilabdatornáján, a férficsapat ugyanakkor kikapott Szerbiától.

A Magyar Vízilabda Szövetség beszámolója szerint a női válogatott sikere egy pillanatig sem volt kérdéses: Bíró Attila együttese másfél perc után már két góllal vezetett, 36 lövéséből 28 gólt szerzett, s végül 28-3-ra diadalmaskodott.

Bíró Attila: „Szakmailag értékelhetetlen volt a meccs, csináltunk persze jó dolgokat, lőttünk szép gólokat, de gyakorolni is nehéz ilyenkor, igaz, ezzel együtt igyekeztünk egy-két elemet tökéletesíteni, aztán majd komoly ellenféllel szemben dől el, hogy mennyire működik jól, vagy sem. A mérkőzés után a lányokra várt még egy konditermi edzés, aztán megyünk az uszodába, lesz még egy vizes tréning is. Örülök, hogy majdnem mindenki szerzett gólt, mindenki sokat játszott, ezt a mecset le kellett tudni, két nap múlva fele ilyen lövőszázalékkal is elégedett lennék. A meccsünk után az edzői stábbal megnéztük a Kanada–Oroszország meccset, az oroszok meggyőzően játszottak, szétúszták Kanadát, szóval fel kell kötnünk azt a bizonyost. Kanada erős, az oroszok meg pláne, de bízom a csapatban, hogy mi is ott vagyunk ezen a szinten.”

A férficsapatnak jóval nehezebb dolga volt, ugyanis Szerbia volt az ellenfele. Märcz Tamás együttese a harmadik negyed után még 3-2-re vezetett, az utolsó játékrészben azonban a szerbek hat gólt szereztek és fordítani tudtak.

A szövetségi kapitány a találkozó után elmondta, örül, hogy annak ellenére „őszinte és kemény mérkőzést játszottak” Szerbiával, hogy az összecsapásnak nem volt komoly tétje: a felek a negyeddöntőben ismét találkoznak majd egymással.

Märcz Tamás: „Bár a csoportelsőség volt a tétje a mérkőzésnek mégsem volt olyan jelentősége, mint egy FINA tornán. A szerbek és mi is tudtuk, hogy vissza fogjuk kapni egymást a nyolc között, ennek ellenére őszinte és kemény mérkőzést játszottunk, ahol senki sem akart tartalékolni. Harom negyedig nagyon pontos volt a védekezésünk, nagyon jól semlegesítettuk, és távol tartottuk a kapunktól a szerb centereket. A negyedik negyedben 3–3 nál még inkább lépéselőnybe kerülhettünk volna, hiszen büntetőt lőhettünk, de nem lett gól belőle, ahogy korábban egy másik büntetőt is elhibáztunk a meccsen. A negyedik negyedben szétesett a védekezés, rosszul zártunk vissza a támadásainkból, nem úgy ahogy megbeszéltük, és kilyukasztottak minket. Nehéz mérkőzésünk lesz a szerbekkel a negyeddöntőben akik 3 játékosukat is elhozták az első csapatból, közülük ketten olimpiai bajnokok, mégis azt mondom, hogy tudunk a mainál jobban is játszani, és taktikailag is maradt a csapatban amihez nyúlhatunk majd. Lejátszuk a soron következő, várhatóan könnyű kèt mérkőzésünket,  és felkészülünk maximálisan a következő szerbek elleni meccsre, kielemezve mind magunkat, mind őket.”

Az Universiade első fordulójában mindkét magyar csapat győzött: a férfiak Kanadát verték 17-3-ra, a nők Japán ellen nyertek 17-6-ra.

A női válogatott a következő meccsét kedden Kanada ellen játssza, a férfiak legközelebb hétfőn, Dél-Afrika ellen ugranak medencébe.

Férfi vízilabda, C csoport, 2. forduló:

Szerbia — Magyarország 8-4 (1-1, 1-0, 0-2, 6-1)
Gól: Szubotics 3, Sztojanovics 2, Vaszics, Randjelovics, Drasovics, ill. Gyárfás, Jansik Sz., Kovács Gergő, Lőrincz

Női vízilabda, A csoport, 2. forduló:

Magyarország — Nagy-Britannia 28-3 (8-1, 6-1, 6-1, 8-0)
Gól: Howe, Hesketh, Fowler, ill. Szilágyi D. 7, Parkes 4, Menczinger K. 4, Leimeter 4, Garda 3, Kövesdi 2, Gurisatti 2, Máté, Vályi F.

Forrás: MTI/waterpolo.hu